США ввели санкції проти компанії з Сінгапуру — за приховування походження іранської нафти

США ввели санкції проти компанії з Сінгапуру — за приховування походження іранської нафти


США впровадили санкції проти сінгапурської нафтосервісної компанії, яка перевіряє якість та походження вантажів. 

Запровадження Вашингтоном санкцій проти сінгапурської нафтосервісної компанії викликало хвилювання в місцевій торгівельній спільноті, повідомляє Bloomberg.

Цього тижня Міністерство фінансів США внесло компанію CCIC Singapore Pte, яка проводить інспекції якості та перевіряє походження вантажів, до чорного списку за те, що вона нібито перевіряла партії іранської нафти, що прямували до Китаю, і приховувала їхнє справжнє походження.

Цей крок США був зроблений на тлі посилення тиску США на енергетичну галузь Ірану. На підтримку цієї стратегії Мінфін США запровадив кілька хвиль санкцій, щоб перервати потік нафти з Ірану на її основний ринок у Китаї, де більшість вантажів приймають невеликі приватні НПЗ. Тож під санкціями опинилися судна, переробники та торгові компанії.

CCIC Singapore є підрозділом китайського державного підприємства China Certification and Inspection Group. За словами трейдерів, які побажали залишитися анонімними, CCIC Singapore широко використовувався торгівельними та енергетичними компаніями, що працюють у Сінгапурі, Малайзії та прилеглих до них районах. За їхніми словами, після запровадження санкцій користувачі поспішили знайти альтернативи.

У Міністерстві фінансів США заявили, що CCIC Singapore «ймовірно» надала фальсифіковані документи, що приховують ідентифікацію судна, а також засвідчили, що вантаж іранської нафти був малайзійською важкою нафтою.

Вантажні інспектори забезпечують незалежні вимірювання якості, кількості та інших характеристик вантажів під час їхньої купівлі-продажу. Вони видають сертифікати, які засвідчують, що матеріали відповідають необхідним характеристикам.

Води навколо Сінгапуру і Малайзії є гарячою точкою для так званого «тіньового флоту», який займається перевалкою вантажу з судна на судно. Ця тактика призначена для маскування історії судна та його використання.

За даними Управління з контролю за іноземними активами Сінгапуру, CCIC Singapore надавав інспекційні послуги під час переміщення близько 2 мільйонів барелів іранської нафти з судна на судно наприкінці 2024 року. Нафту перевантажили з судна Siri, що перебуває під санкціями і пов’язане з компанією Sepehr Energy, яка також потрапила під обмеження.

Раніше USM повідомляв, що США ввели нові санкції проти компаній та суден, причетних до торгівлі іранською нафтою.



Стрічка новин
Наш Telegram канал