США та Канада розслідують загибель пасажирів батискафа Titan
Канада та США розпочали розслідування аварії батискафа Titan, у ході якої загинули пасажири судна.
Усі головні північноамериканські агентства з морської безпеки розслідують аварію батискафа Titan, яка забрала життя чотирьох пасажирів та власника судна під час експедиції до затонулого «Титаніка», повідомляє Maritime Executive.
Попри те, що судно Polar Price, яке доправило Titan до місця занурення, ходить під прапором Канади та перебувало у міжнародних водах, берегова охорона США взяла на себе відповідальність як провідне відомство та скликає Раду морських розслідувань.
24 червня слідчі Канадської ради з безпеки на транспорті (TSB) та Королівської канадської кінної поліції (RCMP) перенаправили зафрахтоване дослідницьке судно Polar Prince — платформу для запуску батискафа — на док у Сент-Джонсі для швартування та огляду.
Процес проведення судово-медичної експертизи, ймовірно, триватиме принаймні один рік, виходячи з минулих розслідувань, і збільшить суму понесених витрат. Згідно з незалежними оцінками, остання подорож батискафа Titan вже коштувала уряду США щонайменше $1 млн на пошуково-рятувальні роботи і, згідно з федеральним законом, оператор не може відшкодувати витрати, попри те, що експлуатував судно без класифікації та проігнорував неодноразові попередження про небезпеку.
На компанії/людей не накладають відповідальності щодо витрат за порятунок або пошуки. Це гарантує, що судна, які зазнають лиха, не відмовлятимуться просити по допомогу через фінансові причини.
Нагадаємо, 18 червня приватний глибоководний апарат Titan, який доставляв туристів до уламків «Титаніка», зник з радарів. На борту підводного човна було 5 людей: британський бізнесмен і засновник компанії Action Group Геміш Гардінг, пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд та його 19-річний син Сулеман, французький дослідник Поль-Анрі Наржоле, та Стоктон Раш — СЕО компанії OceanGate, яка організувала занурення.
Вважається, що підводний човен має запас кисню на 96 годин, якщо на борту трапиться надзвичайна ситуація.
Пізніше канадський патрульний літак Boeing P-8 Poseidon, який брав участь у пошуковій операції в Атлантичному океані, зафіксував підводні шуми в області потенційного знаходження батискафа Titan.
До пошуків субмарини залучили щонайменше 10 суден. Зокрема, відомо надання урядом США трубоукладального судна Deep Energy — одного з найпотужніших у світі.
22 червня берегова охорона США припинила пошуки субмарини Titan. Барокамеру батискафа знайшли розколотою на великій глибині, що є доказом загибелі екіпажу й пасажирів.
Експедиції до затонулого «Титаніка» проводить дослідницька компанія OceanGate Expeditions. Загиблі пасажири заплатили за екскурсію по $250 тис. Саме занурення до «Титаніка» та підйом назад на поверхню води займає близько восьми годин.
Раніше OceanGate успішно доправила до «Титаніка» близько 60 приватних клієнтів та 20 вчених. Втім, компанія неодноразово отримувала, але ігнорувала попередження про те, що судно — небезпечне. Зокрема, для управління субмариною використовувалася модифікована версія бездротового ігрового контролера Logitech F710.