США розгорнули найбільший у світі авіаносець біля берегів Венесуели 

США розгорнули найбільший у світі авіаносець біля берегів Венесуели 


Флагман американського флоту USS Gerald R. Ford прямує до узбережжя Венесуели як головний елемент масштабної «операції проти наркокартелів».

США офіційно оголосили про початок військової кампанії «Південний спис» (Southern Spear), спрямованої на ліквідацію транзитних каналів наркоторгівлі у Центральній та Південній Америці. Про це повідомив міністр війни США Піт Геґсет в X.

Наказ про проведення операції віддав особисто президент Дональд Трамп, а командування здійснює Південне командування ЗС США.

У рамках місії до Карибського регіону направили потужне угруповання, до складу якого входять бойові кораблі, атомний підводний човен, судна забезпечення, а також головна ударна сила — авіаносець USS Gerald R. Ford. Це найбільший у світі військовий корабель, що несе десятки бойових літаків і понад 4 тис. моряків, пише Associated Press.

Присутність авіаносця біля берегів Венесуели стала наймасштабнішою демонстрацією американської сили в Латинській Америці за останні десятиліття. Його місія офіційно не озвучена, однак експерти вказують, що вона може включати як патрулювання акваторії, так і підтримку можливих ударів по наркоінфраструктурі.

Венесуела перебуває під пильною увагою Вашингтона через звинувачення у сприянні наркокартелям та участі у нелегальній торгівлі наркотиками, які надходять до США. За даними ЗМІ, Пентагон вже представив Трампу варіанти дій щодо Венесуели — від бомбардувань до встановлення контролю над нафтовими об’єктами. Однак сам президент заявив, що поки не розглядає варіантів нанесення ударів по території країни.

Американські військові вже активно атакують човни, нібито пов’язані з наркоторгівлею в регіоні. За останні місяці знищено близько 20 суден, десятки людей загинули.



Стрічка новин
Наш Telegram канал