США готуються до жорстких санкцій проти Росії та покупців її нафти — Грем

Санкційний пакет передбачає 500% тариф на імпорт із країн, що закуповують російську нафту, газ або уран.
Сенат США найближчим часом може ухвалити один із найжорсткіших санкційних законопроєктів проти Росії та її ключових економічних партнерів — Китаю й Індії. Про це заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем у соцмережі X.
За його словами, документ передбачає 500% тариф на імпорт із будь-якої країни, яка купує російські енергоносії, тим самим «фінансуючи путінську воєнну машину». Під удар можуть потрапити, зокрема, китайські й індійські компанії, які закуповують нафту, газ чи уран у РФ.
«Настав час змінити правила гри стосовно Путіна й тих, хто підтримує його війну», — наголосив Грем. Законопроєкт, ініційований ним, уже має понад 80 співавторів у Сенаті й розглядається як потужний інструмент економічного тиску.
Президент США Дональд Трамп підтвердив журналістам, що ознайомлений із ініціативою Грема і «вивчає її детально». За даними ЗМІ, законопроєкт може бути винесений на голосування вже найближчими днями після політичного сигналу з Білого дому.
Республіканці наголошують, що санкційна відповідь має бути не лише проти Росії, а й проти глобальної мережі покупців її енергоносіїв, які забезпечують фінансову стабільність кремлівського режиму.
Напередодні USM писав, що ЄС наближається до ухвалення нового пакету санкцій проти Росії.