Словаччина готова скасувати ембарго на українське зерно, але є умова 

Словаччина готова скасувати ембарго на українське зерно, але є умова 


Словаччина буде готова скасувати заборону на імпорт українського зерна за однієї умови.

На засіданні координаційної ради при Єврокомісії Україна запропонувала систему гарантій експорту зерна, повідомив словацький міністр сільського господарства Йозеф Біреш перед засіданням аграрних міністрів ЄС у Брюсселі 18 вересня.

За його словами, пропозиція стала для Словаччини несподіванкою, але країна готова відновити імпорт української агропродукції після її випробування і перехідного періоду.

Біреш пояснив, що одностороннє ембарго на українську продукцію з боку Словаччини було «природною реакцією щодо захисту національного ринку від надмірного імпорту товарів з України».

«Україна сьогодні зробила сюрприз у вигляді деяких гарантій контролю над імпортом зерна на основі ліцензій. Думаю, це потрібно було надіслати завчасно. Єврокомісія повинна зробити якийсь перехідний період, щоб ми могли протестувати цю систему, перевірити, чи ефективна вона і чи є гарантією попередження безконтрольності імпорту», — прокоментував міністр.

Він додав, що заборона Словаччини на імпорт товарів АПК з Укураїни триватиме, поки не буде оцінена система гарантій з боку України. 

Також Міністерство сільського господарства Словаччини почне вивчати дію українських гарантій на національному рівні у взаємодії з фінансовим управлінням і митницею. Всю логістику підготують до перевірки — на це може піти місяць або два. 

За словами Біреша, п’ять держав, які обмежили імпорт українського зерна, завжди очікували, що Україна надасть певні гарантії щодо контролю перевезень.

Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського збіжжя. Румунія та Болгарія погодились із рішенням, але Польща, Словаччина та Угорщина відмовились відновлювати імпорт з України. Зокрема, Словаччина продовжила заборону на імпорт української пшениці та кукурудзи, а також насіння ріпаку та соняшнику до кінця року.

Україна відповіла тим, що розпочала юридичний процес щодо оскарження у Світовій організації торгівлі рішень Польщі, Угорщини та Словаччини.

Після заяви Києва Польща, Словаччина й Угорщина заявили про вихід з переговорів щодо українського зерна у межах Координаційної платформи ЄС. 

Також свою позицію змінила Румунія. Прем’єр-міністр Марчел Чолаку звернеться до уряду країни з проханням продовжити заборону на імпорт української агропродукції на 30 днів. 



Наш Telegram канал