Сім років без зарплати: на судні моряка перетворили в раба

Сім років без зарплати: на судні моряка перетворили в раба


Громадянин Сирії, який пропрацював на судні механіком 10 років, отримав зарплатню лише за три роки роботи. 

На судні Almaha під прапором Танзанії механік почав працювати у вересні 2012 року. За цей час йому виплатили заробітну плату лише за три роки роботи, пише The Maritime Telegraph. 

За даними Міжнародної федерації працівників транспорту (ITF), громадянин Сирії від початку роботи майже не сходив на берег. Моряк бачився з родиною лише раз — під час стоянки в порту. Працює чоловік без контракту. 

«Власники обманом переконали його залишатися на роботі, тоді як інші члени екіпажу приходили та йшли, і більшість з них отримувала свою законну заробітну плату. З ним же поводились як з рабом. Йому мають заплатити те, що заборгували, і дозволити без зволікання повернутися додому», — наполягають в ITF.

Моряк розповів, що при проханні виплатити зароблене він отримував лише погрози. Після зміни керівництва компанії йому пообіцяли виплатити $140 тис. як заборговану зарплату, але гроші так і не надійшли. Зараз в складі екіпажу є ще дев’ять сирійських моряків, які також не отримували зарплатню від початку роботи на судні у липні 2022 року. 

При цьому Танзанія, як країна прапору судна, досі нічого не зробила для моряків, хоча грудні 2021 року Almaha перереєстрували на чотирирічний період. 

ITF зазначає, це може бути ознакою того, що Танзанія знову реєструє судна, які належать іноземним державам. 

Almaha (IMO:7721146) — колишній ро-ро пором, переобладнаний для перевезень худоби. Побудований у 1979 році. Судном володіє компанія Abalkhail Marine Navigation.