Росіяни вивели на випробування атомний крейсер після 25 років ремонту
Російський атомний крейсер «Адмирал Нахимов» вийшов на випробування після модернізації, що почалася у 1999 році.
Атомний ракетний крейсер «Адмирал Нахимов» після 25-річного ремонту та модернізації розпочав ходові випробування. Про це пише «Мілітарний».
Крейсер проєкту 1144.2М «Орлан» став на ремонт ще у 1999 році на заводі «Севмаш». Модернізація передбачала встановлення сучасних систем радіолокації, управління озброєнням, а також інтеграцію нових видів озброєнь.
Корабель, прийнятий до складу радянського флоту у 1988 році, під час модернізації був оснащений гіперзвуковими ракетами «Циркон», крилатими ракетами «Калибр» та надзвуковими протикорабельними ракетами «Оникс». Протиповітряну оборону підсилили комплексами «Форт-М» і «Панцирь-М», а протичовнові можливості — торпедами «Пакет-НК» і «Ответ».
Для запуску збільшеного арсеналу озброєнь на крейсері встановили вертикальну систему запуску «УКСК 3С14» з 80 комірками.
Модернізація крейсера, яка тривала понад два десятиліття, стала символом занепаду російського суднобудівного сектора. Затримки, пов’язані з ремонтами й будівництвом кораблів, є типовими через технологічну та організаційну деградацію галузі в РФ.
Експерти відзначають, що тривалі строки модернізації й будівництва кораблів підривають боєздатність флоту РФ та свідчать про системні проблеми у військово-промисловому комплексі країни.
Середній вік кораблів ВМФ Росії зараз становить близько 35 років. Через низьку спроможність до своєчасного оновлення флоту цей показник лише зростатиме.
До цього росіяни спустили на воду носій гіперзвукових ракет «Циркон» — фрегат «Адмирал флоту Советского Союза Исаков». Водночас будівництво цього корабля затягнулося на 11 років, хоча початково планувалося завершити його до 2018 року.
Як напередодні писав USM, на Росії спустили на воду новий танкер «Инженер-адмирал Котов» для забезпечення ВМФ.