Росія «заробила» на крадіжках українського зерна вже $530 млн

Росія «заробила» на крадіжках українського зерна вже $530 млн


Країна-терорист заробила не менше $530 млн на продажі зерна, вивезеного з тимчасово окупованих територій України.

Росія змогла викрасти з України зерно на суму щонайменше $530 млн – за допомогою підставної компанії та приховування геолокації своїх суден, повідомляється у спільному розслідуванні Associated Press та PBS.

Журналісти зробили розслідування на основі аналізу супутникових знімків, даних із судових транспондерів, документів, постів у соцмережах та свідченнях фермерів і представників транспортних компаній.

Усього розслідувачі встановили причетність понад 30 суден до крадіжок українського зерна. Судна здійснили понад 50 рейсів із вивезення зерна з окупованих територій України до Туреччини, Лівану, Сирії та інших країн.

Один з прикладів — судно Laodicea та його маршрут. 9 липня окупанти в Мелітополі завантажили у вагони зерно, яке відвезли до порту Феодосії в анексованому росією Криму. Там зерно перевантажили на судно, яке потім із вимкненою AIS вирушило до Лівії та Сирії.

Згідно з документами, судно вийшло нібито з російського порту Кавказ. Проте порт занадто мілкий для такого судна, на відміну від Феодосії, де і помітили балкер за допомогою супутникових знімків.

Судно Laodicea — одне з трьох, якими володіє сирійська держкомпанія Syriamar Shipping (знаходиться під санкціями США з 2015 року). Судна компанії здійснили щонайменше 10 рейсів з окупованого узбережжя України до Лівії, Туреччини та Сирії.

Також до крадіжок українського зерна причетна російська «Объединенная судостроительная корпорация», яка постачає військово-морському флоту рф кораблі та підводні човни. ОСК придбала через дочірню компанію Crane Marine Contractor три судна, які здійснили не менш ніж 17 рейсів з окупованих територій України до Туреччини та Сирії.

У деяких випадках супутникові знімки фіксували перевантаження зерна з судна на судно (STS) прямо в морі. Це свідчить про наміри приховати походження вантажу.

Згідно з розслідуваннями AP та PBS, одним з покупців краденого українського зерна могла бути Туреччина. Судна Laodicea та «Михаил Ненашев» інколи прибували в порти з елеваторами, власником яких є Зернова рада Туреччини. Зазначимо, що Туреччина є однією зі сторін у Стамбульських угодах, і здійснює закупівлі українського зерна також і легальним шляхом.

Ще у червні турецька влада стверджувала, що серйозно ставиться до повідомлень про поставки краденого зерна, але нібито не знайшла цьому підтверджень. Тим часом, минулого тижня AP зафіксувало судно «Матрос Кошка», яке за документами мали завантажувати в порту Кавказ, але фактично робили це у Севастополі.