Росія створює «тіньовий флот» з газовозів

Росія створює «тіньовий флот» з газовозів


Після впровадження європейських санкцій, росія почала створювати флот для незаконних перевезень зрідженого газу.

З’являється все більше доказів того, що росія почала створення «тіньового флоту» для перевезень ЗПГ, повідомляє The Business Times

Газ є ключем до планів кремля збільшити експорт, поповнити державну скарбницю та фінансувати свою військову машину, але для цього потрібна більша частка світового ринку ЗПГ, оскільки колись прибуткова європейська трубопровідна торгівля майже припинена. На сьогодні планам розширення завадили санкції США, які припинили поставки спеціалізованих суден льодового класу для ЗПГ-проєктів у рф.

Нові європейські обмеження, які запровадять наступного року, що обмежують доступ до портів ЄС, ще більше заважатимуть поточному ланцюжку поставок.

За останні три місяці право власності на щонайменше вісім суден було передано маловідомим компаніям у Дубаї, згідно з глобальною базою даних Equasis. Чотири є льодовим класом і вже отримали дозвіл від Москви на проходження арктичних вод росії цього літа.

Поки журналісти не змогли встановити прямий зв’язок суден із великими російськими підприємствами, але такі маневри разюче схожі на створення «тіньового флоту», який транспортує російську нафту. Наприклад, йдеться про використання непрозорих компаній і надстарих суден, які мали б вже бути виведені з експлуатації.

У тісній індустрії ЗПГ, яка в кілька разів менша за ринок нафти, дуже незвичним є ситуація, коли незнайома компанія закуповує спеціалізовані газовози, які можуть коштувати сотні мільйонів доларів США. Щонайменше три газовози також мають своїх страховиків у списку «невідомих» у базі даних Міжнародної морської організації – ще одна характеристика суден «тіньового флоту».

Нагадаємо, 24 червня Рада ЄС затвердила 14-й пакет санкцій проти рф. Під обмеження потрапили 116 фізичних та юридичних осіб з рф. Зокрема, під санкціями – 27 російських суден, серед яких два газовози.



Стрічка новин
Наш Telegram канал