Російські кораблі знаходилися біля «Північних потоків» незадовго до вибухів

Російські кораблі знаходилися біля «Північних потоків» незадовго до вибухів


Російські кораблі в червні принаймні тричі побували поблизу місця вибуху газопроводу «Північний потік». Один з них пересувався поряд із об’єктом за 5 днів до інциденту.

В одному з випадків російський корабель залишався поблизу місця вибуху майже добу, повідомляє Yle.

Російські кораблі рухалися в цьому районі з вимкненими AIS. Однак скандинавські журналісти змогли відстежити рух кораблів за допомогою радіозв’язку. Інформацію перевірили також за допомогою супутникових знімків.

На думку експертів, результати спостереження є значним доповненням до розуміння подій, що передували вибуху на «Північному потоці».

За російським радіозв’язком стежив офіцер військово-морської розвідки Великобританії, який ще кілька років тому працював, серед іншого, над моніторингом російського Балтійського флоту. 

Перший корабель зафіксували біля газопроводів вранці 7 червня — він вийшов з морської бази в Калінінграді та прибув у район, розташований на південний схід від Карлскруни та на схід від Борнхольма. Протягом кількох годин корабель перебував саме в тому місці, де на глибині 80 м проходять гілки «Північних потоків». Назву корабля не уточнюють. 

Друге судно, «Сибиряков», прийшло у цей район 14 червня, і перебувало поряд або практично над трубопроводами. Іноді воно рухалося на дуже низькій швидкості. Супутникові знімки дозволяють припустити, що судно знаходилося за пару сотень метрів від одного з місць вибухів. На знімках видно ще одне судно, яке теж пересувалося з вимкненою AIS, але точно ідентифікувати його не вдалося.  

Попри те, що тоді у Балтійському морі проходили навчання НАТО BALTOPS 22, журналісти не виявили якихось підрозділів, які знаходилися б достатньо близько в районі майбутніх вибухів, аби помітити російські «кораблі-привиди». 

Також 21 вересня біля трубопроводів помітили буксир Балтійського флоту рф SB-123. Імовірно, він також міг бути причетним до інциденту. SB-123 вимкнув транспондер на шляху з Калінінграда до району пролягання «Північних потоків».  

Журналісти з отриманими даними звернулися до посольства рф у Копенгагені, але не отримали коментарів. 

Читайте також: ВМС Данії: російське судно знаходилось біля місця вибуху «Північного потоку»



Наш Telegram канал