Річки по всьому світу пересихають через кліматичні зміни, — ООН

Річки по всьому світу пересихають через кліматичні зміни, — ООН


Рекордні температури призвели до пересихання водних потоків і затяжних посух у багатьох регіонах.

Згідно з доповіддю метеорологічного агентства ООН, 2023 рік виявився найсухішим за останні три десятиліття для річок у всьому світі. Про це пише The Washington Post.

Так, за словами науковців, льодовики, що забезпечують водні потоки у багатьох країнах, за останні 50 років втратили найбільшу кількість маси. Танення льодовиків створює загрозу довгострокової водної стабільності для мільйонів людей по всьому світу.

Генеральний секретар WMO Селеста Сауло підкреслила, що через підвищення температур гідрологічний цикл став «більш нестабільним і непередбачуваним», що викликає або надмірну кількість води через повені, або її нестачу через посухи.

Доповідь також вказує, що близько 3,6 мільярда людей у світі стикаються з обмеженим доступом до води щонайменше один місяць на рік. До 2050 року ця кількість може зрости до 5 мільярдів. При цьому 70% водних ресурсів використовуються для сільського господарства.

Найбільші посухи спостерігалися в південних регіонах США, Центральній Америці, а також у таких країнах Південної Америки, як Аргентина, Бразилія, Перу та Уругвай. Рівень води в Амазонці та озері Тітікака досяг історичних мінімумів. Аналогічна ситуація спостерігалася в басейні річки Міссісіпі.

Минулого року близько половини світу стикнулося з нестачею води, що вплинуло на судноплавство в таких країнах, як Бразилія, і спричинило продовольчу кризу в Зімбабве та інших країнах південної Африки.

Так, 2023 рік став найспекотнішим роком за всю історію спостережень, що є серйозним попередженням перед можливим новим температурним рекордом у 2024 році.

Читайте також: Як зміна клімату впливає на відродження піратства в Африці