Ренійський МТП виплатив усі борги за землю та по зарплаті
Ренійський порт виплатив «безнадійну» заборгованість за землю у розмірі понад 80 мільйонів гривень.
Після того, як російська агресія призвела до блокади українських портів на Чорному морі, у порт Рені пішов величезний потік експортного зерна. Несподіване зростання обсягів вантажообробки відчутно збільшило доходи підприємства, і в результаті порт розрахувався з усіма своїми боргами, пише «ЮГ.Today».
«Наразі у нас спостерігається суттєве перевиконання бюджету. Ренійський порт виплатив громаді заборгованість за землю у розмірі понад 80 мільйонів гривень. Таким чином, цю заборгованість погашено повністю», – повідомила перший заступник міського голови Ренійської ТГ Людмила Чакир.
Зазначається, що борг містив також штрафні санкції, які застосовувалися до підприємства протягом декількох років
Цього року щомісячні платежі РМТП до бюджету громади іноді сягали 12 млн грн. Така фінансова динаміка дозволила порту погасити також борги із зарплати та податку на доходи фізичних осіб. Зараз підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування, тобто сплачує в місцеву скарбницю ще й єдиний податок.
В останні роки відбувалося стрімке зростання заборгованості ДП «РМТП» за всіма видами обов’язкових платежів, у тому числі із земельного податку. Якщо станом на квітень 2018 року борг підприємства за землю становив 16,5 млн грн, то до липня 2020 року сума заборгованості вже перевищила 42 млн грн, а наприкінці 2021 року перетнула позначку у 63 млн грн.
Ренійська міськрада неодноразово робила спроби вплинути на цю ситуацію — зокрема, у липні 2020 року ДП «РМТП» на рік звільнили від плати за землю. Однак тоді заходи не дали жодного результату.
Цьогоріч ситуація докорінно змінилася. Окрім того, вже у квітні ДП «РМТП» повністю погасило борги по зарплаті, які станом на початок 2021 року перевищували 12 млн грн. В основному, завдяки тому, що Міністерство інфраструктури надало підприємству цільову фінансову допомогу для остаточної ліквідації заборгованості з оплати праці, хоча на той момент держстивідор виплатив значну частину боргу власними коштами.