«Регістр судноплавства» втратив понад 50 млн гривень

«Регістр судноплавства» втратив понад 50 млн гривень


Фінансовий аудит та ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» виявили неотримання підприємством доходу в розмірі понад 50 млн грн.  

Північний офіс Державної аудиторської служби здійснив перевірки «Регістру судноплавства», які показали, що держпідприємство втратило понад 50 млн грн доходу. Про це розповів «Укрінформу» начальник Північного офісу Держаудитслужби Олександр Карабанов.

За його словами, окремі власники гідротехнічних споруд та експлуатуючі організації нехтували необхідністю здійснення щорічних оглядів технічного стану гідротехнічних споруд і не звертались до Регістру із заявками щодо їх проведення.

Кабанов зазначив, що Регістр судноплавства — єдина в Україні організація, яка має право надавати послуги з технічного нагляду за гідроспорудами, видавати свідоцтво про їх технічний стан та придатність до експлуатації. 

Однак на законодавчому рівні держпідприємство не має заходів впливу на власників та експлуатуючих організацій ГТС щодо своєчасності та черговості проходження щорічних оглядів ГТС. Це ставить під сумнів дотримання безпеки при експлуатації ГТС, створює ризик аварійності та позбавляє можливості отримати належний дохід від надання послуг з технічного нагляду за ГТС — на суму понад 31,8 млн гривень розрахунково. 

Також Держаудит встановив, що керівництво Регістру за ініціативою органу управління (Державної служби морського та річкового транспорту України) прийняв неефективне управлінське рішення про передачу функцій з огляду малих суден стороннім суб’єктам господарювання недержавної форми власності (так званим «визнаним підприємствам»). Через це Регістр втратив можливість отримати належний дохід від надання послуг з огляду малих суден на суму понад 18,7 млн грн.

Матеріали контрольного заходу, де зафіксували порушення законодавства при використанні державних коштів, передали до правоохоронних органів для відповідного реагування, резюмував Карабанов.

Раніше USM повідомляв, що двоє службовців ДП «Регістр судноплавства України» вимагали та отримали хабарі у розмірі 2700 доларів США.

За даними слідства, службовець одеського офісу ДП «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» вимагав 1700 доларів США хабаря у директора приватного підприємства.

Також на хабарі викрили начальницю одного з відділів Центрального офісу ДП. Вона вимагала 1000 доларів США у цього ж підприємця за підготовку «позитивного» пакету документів для одержання Сертифіката на систему управління якістю підприємства, зокрема щодо відповідності обладнання міжнародним стандартам та належної кваліфікації співробітників.

Тиждень потому стало відомо, що генеральний директор Регістру Олександр Ріффа йде з посади. Службовець обіймав посаду з листопада 2021 року. Хто буде наступним керівником установи, наразі невідомо.



Наш Telegram канал