Путін змінює риторику по Стамбульських угодах

Путін змінює риторику по Стамбульських угодах


Президент країни-терориста путін помітно намагається згладити кути у питанні «зернової ініціативи». 

Нещодавно з’явилось відео виступу президента рф на одному з форумів, де він заявив про намір обговорити питання обмеження дії зернової угоди з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

За словами путіна, треба «обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства за цим маршрутом», через те, що Україна нібито майже не експортує зерно до бідних країн. 

Турецькі ЗМІ цитували Ердогана, який погодився з путіним і заявив, що «розуміє його невдоволення».

Міністерство інфраструктури України спростувало заяви президента країни-агресора, і розкрило географію експорту збіжжя «зерновим коридором».

Також заяву путіна спростувало Міністерство оборони Великої Британії. У відомстві зазначили, що росія проводить цілеспрямовану стратегію дезінформації, намагаючись зняти з себе відповідальність за проблеми продовольчої безпеки, дискредитувати Україну та мінімізувати протидію своєму вторгненню.

Крім британського Міноборони, роботу «зернового коридора» підтримав і Білий Дім США. 

«Ми не бачимо жодних ознак того, що зараз зерновий коридор розвалюється, і насправді він дає очікуваний ефект», — підкреслив координатор стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

Пізніше президент рф знову підняв питання «зернової ініціативи» на одному з виступів, але цього разу його риторика була значно смирнішою. Звичайно, він знову заявив про те, що Україна нібито відправила до Африки тільки два судна, але промовчав, що йдеться саме про балкери, зафрахтовані Всесвітньою продовольчою програмою ООН. 

Російська сторона свідомо маніпулює інформацією, спотворюючи дані. Так, за словами глави країни-терориста, два судна з зерном вирушили до Ємену та Джибуті. Зазначимо, що до Джибуті вирушили обидва судна, а вже звідти зерно відправляють до інших країн — згаданого Ємену та Ефіопії. Також частина суден йде напряму до країн призначення, наприклад, до Судану.   

У своїй новій заяві путін вже висловлюється нейтрально, не закликаючи до закриття «зернового коридора». 

«Просимо звернути на це (відправлення зерна нібито не до бідних країн, — USM) увагу наших партнерів, включаючи ООН. Ми, звичайно, не можемо впливати на цей процес, скільки й куди йде продовольства, але в цілому, все ж таки, вважаємо правильним збільшити поставки саме до найбідніших країн», — у цій заяві вже не видно натяку на «ображену росію», яку обдурили, і яка планує «провчити» Україну та країни Заходу. Враховуючи успішний контрнаступ ЗСУ на Харківщині, риторика росіян не може бути іншою.

Термін дії Стамбульських угод завершується в листопаді, оскільки «зерновий коридор» погоджений лише на 120 днів. Що буде далі, наразі невідомо. Для продовження морського експорту зерна з України, необхідне узгодження питання з усіма сторонами, включаючи, на жаль, росію. Ймовірно, росія навмисно звинувачує Україну у брехні вже у вересні, аби наприкінці осені заблокувати угоду і побєдоносно заявити, що росія нібито «покарала» Україну. Але це — лише припущення, згідно з поточними заявами президента росії та її уряду. Насправді ж доля будь-яких домовленостей напряму залежатиме від ситуації на фронті. 



Наш Telegram канал