Приватизація порту Усть-Дунайськ відкладається

Приватизація порту Усть-Дунайськ відкладається


Через помилки ФДМУ при підготовці порту до приватизації продаж об’єкта затягується.

Процес приватизації Усть-Дунайського порту затягується на невизначений термін. Таке рішення пояснюється помилками ФДМУ при підготовці його до продажу, пише Elit Expert.

Нагадаємо, порт Усть-Дунайськ ще на початку 2023 року придбала вінницька компанія «Еліксир-Україна». Проте підприємство досі не прийняли в експлуатацію.

З’ясувалося, що ФДМУ, публічно задекларував продаж всього майнового комплексу, але, по суті, виставив на продаж лише частину порту. Через те, що Фонд «продав» підприємство нерозділеним, об’єкт не можуть зареєструвати на нового власника, пояснили у виданні.

Так, до складу порту Усть-Дунайськ на сьогодні входить термінал «Кілія», майно якого знаходиться у спільній частковій власності між ФДМУ й ТОВ «Морський порт Дунай Кілія» та орендоване компанією «Зерновий термінал Кілія» (ЗТК).

Відповідно, 94% акцій комплексу перебувають на балансі ДП «МТП Усть-Дунайськ», а 6% — у власності «Морського порту Дунай Кілія». Цю частку придбали на торгах ще у 2007 році. Це рішення двічі затвердили рішенням суду. Більш того, особи, які її контролюють, не змінювалися з 2007 року.

Другий співвласник майнового комплексу — безпосередньо ЗТК — має єдиний у портовому пункті стаціонарний перевантажувальний зерновий комплекс. З травня 2022 року до липня 2023 року компанія перевалила 200 тис. тонн зернових вантажів і обробила близько 50 суден.

У ЗТК заявили, що право власності у компанії пайове, тому, коли стало відомо про підготовку до приватизації, ЗТК позиціювався як окреме господарство зі своїм майном. При цьому в компанії підкреслюють, що не перешкоджають приватизації, але водночас не хочуть, щоб у них відбирали майно.

Оскільки, на думку компанії, ФДМУ незаконно виставив на торги об’єкт, на який немає цілого права власності, ЗТК ініціювала судовий процес про скасування аукціону, а також розподілу власності.

Разом із тим, Фонд виставив на продаж автомобільну дорогу в напрямку порту, яка належить АМПУ. Проте, згідно із законом, цю інфраструктуру не можна віддавати у приватні руки.

Відтоді «Еліксир-Україна» має намір відмовитися від купівлі порту — через неможливість розпоряджатися усім майновим комплексом.



Наш Telegram канал