Програма фрегатів для ВМС США затримується на три роки через проблеми на верфях

Будівництво нових фрегатів типу Constellation для ВМС США відстає від графіка на три роки, що створює додаткові проблеми у змаганні з Китаєм.
Програма будівництва фрегатів типу Constellation для ВМС США стикається з серйозними затримками через проблеми на американських верфях. Про це повідомляє видання Janes.
Наразі програма відстає на три роки, що може вплинути на темпи розширення флоту в контексті протистояння з Китаєм, що й надалі зростає.
Зокрема, через затримки виникли додаткові витрати, які, за словами експертів, можуть лягти на бюджет ВМС США. Будівництво фрегатів триває на верфі Fincantieri Marinette Marine, де закладка головного корабля відбулася 12 квітня 2024 року, але будівництво другого фрегата досі не розпочали.
За початковим планом, ВМС США мали отримувати один корабель на рік, але через пришвидшення будівництва ця кількість мала зрости до двох.
Представники компанії зазначають, що під час укладання контракту Пентагон не повідомив про необхідність одночасного будівництва двох кораблів, що ускладнило процес. Попри повне завантаження потужностей верфі, будівництво все одно затримується. Компанія планує залучити додаткових робітників після завершення проекту для флоту Саудівської Аравії.
Нагадаємо, програму фрегатів типу Constellation розпочали ще у січні 2019 року. Нові кораблі повинні були замінити застарілі фрегати типу Oliver Hazard Perry і доповнити Littoral Combat Ships (LCS). Перший контракт на будівництво USS Constellation уклали у квітні 2020 року на суму 795 млн доларів. Загалом програмою передбачено будівництво щонайменше 10 кораблів.
Однак затримки у будівництві й додаткові витрати, пов’язані з дизайном і виробництвом, можуть призвести до зростання загальних витрат. Програма з опцією на 10 кораблів оцінюється в 5,5—5,58 млрд доларів, хоча точні суми перевитрат ще не оголошували.
Перше введення до складу ВМС фрегата Constellation планувалося на 2026 рік, але тепер його очікують не раніше 2029 року. Станом на вересень 2023 року виконано лише 3,6% робіт, хоча планувалося завершити 35,5%.
Також напередодні USM писав, що Росія спустила на воду п’яту атомну субмарину проєкту «Ясень-М», яка стала першим носієм крилатих ракет «Циркон».