Продовження Зернової угоди не «врятує» зростання ціни фрахту

Продовження Зернової угоди не «врятує» зростання ціни фрахту


Блокування інспекцій суден у Босфорі провокує зростання ціни на перевезення української агропродукції.

«Навіть якщо після всіх перипетій робота «зернового коридору» відновиться, ми розуміємо, що ціна фрахту тільки зростатиме», – розповів гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

За його словами, фактично росія не вийшла із Зернової угоди, але ставить операційні завдання і вимоги до роботи комісії з інспекції суден таким чином, щоб максимально затримати їх прохід.

«Якщо до січня коридором проходили шість-сім суден за добу, то зараз за добу проходить одне-два. Це падіння більш як у 3 рази від технічної можливості «коридору», – підкреслив експерт.

Гендиректор Української аграрної конфедерації додав, що найбільше від цього потерпають безпосередньо виробники агропродукції. Також, за його словами, росіяни маніпулюють інспекціями, щоб заважати роботі українських заводів.

«Є різниця, коли заходять судна під наливні та засипні товари. Якщо росіяни не впустять кілька 30-тисячних танкерів під завантаження олії, то зупинять два-три заводи по перероблюванню соняшнику в Україні. А це вже набагато дорожча продукція. Переробник купує соняшник по одній ціні, виробляє олію, а тепер він кілька місяців стоїть у черзі та не може відправити цю продукцію. По-перше, в нього зривається контракт із покупцем, по-друге, він сплачує за простій судна, яке ще не прийшло», – зазначив Павло Коваль.

Він також наголосив на необхідності продовження Зернової угоди, адже Україна є постійним гарантом продовольчої безпеки у світі та відповідальним гравцем на глобальних ринках.

Як раніше повідомляв USM, 11 травня на перемовинах у Стамбулі не вдалося ухвалити подовження Чорноморської зернової ініціативи. Сторони продовжать переговори в онлайн-форматі.



Стрічка новин
Наш Telegram канал