Правозахисні організації Італії розкритикували посилення правил порятунку мігрантів на морі
Двадцять благодійних організацій розкритикували нові правила порятунку мігрантів у Середземному морі, запроваджені новим урядом Італії.
Організації заявили, що правила суперечать міжнародному праву та призведуть до нових смертей.
Раніше правий уряд Італії схвалив заходи щодо штрафування благодійних організацій, які рятують мігрантів у морі, і конфіскації їхніх суден, якщо вони порушують новий, більш жорсткий звід правил. У постанові Кабінету міністрів, схваленій 28 грудня, ідеться про те, що такі судна мають запитувати порт і “без зволікання” прибувати в нього після порятунку, а не залишатися в морі в пошуках інших суден із мігрантами.
Наразі місії благодійних або неурядових організацій (НУО) в центральному Середземномор’ї зазвичай тривають кілька днів, водночас благодійні судна виконують різні рятувальні операції і часто беруть на борт сотні людей.
«Зменшення присутності рятувальних кораблів неминуче призведе до того, що більше людей трагічно потонуть у морі», — зазначили правозахисники.
Проблема ускладнилася нещодавнім кроком Риму призначати рятувальним судам порти, які знаходяться далеко від зон пошуку та порятунку.
«Ці фактори призначені для того, щоб утримувати SAR (пошуково-рятувальні) судна поза зоною порятунку протягом тривалого періоду часу та зменшувати їх здатність надавати допомогу людям, які зазнали лиха», — вважають правозахисники.