Постраждале після пожежі шпигунське судно РФ залишило Середземне море

Корабель, який два роки здійснював шпигунську діяльність за підводною інфраструктурою країн НАТО, покинув Середземне море.
Після майже двох років перебування у Середземному морі російський розвідувальний корабель «Кильдин» покинув цей регіон, пройшовши Гібралтарську протоку 4 квітня ввечері. Про це пише Gospodarka Morska.
Раніше 55-річне судно проявляло активність поблизу південного узбережжя Європи — зокрема Іспанії, Франції, Італії та Греції. Його обладнання — зокрема, численні гідролокатори та сенсори — викликало підозри щодо можливих спроб виявлення й саботажу критичної підводної інфраструктури, такої як кабелі зв’язку та газопроводи.
Упродовж минулого року «Кильдин» неодноразово змінював район патрулювання, що змушувало країни НАТО відправляти спостережні місії — як повітряні, так і підводні. За ним регулярно стежили американські та італійські розвідувальні літаки, а також підводні човни.
Нагадаємо, у січні цього року, коли корабель слідкував за навчаннями ВМС Туреччини, на його борту сталася серйозна пожежа. Командир судна п’ять годин боровся з вогнем і відмовився від сторонньої допомоги.
Згодом екіпаж підняв дві чорні кулі — сигнал про втрату контролю над кораблем. Російська влада публічно не повідомляла про інцидент.
Тепер після виходу «Кильдина» з регіону російська військово-морська присутність у Середземному морі суттєво зменшилася. Зараз там залишаються лише один підводний човен і два фрегати.
Раніше у Середземному морі на трьох танкерах, пов’язаних з РФ, сталися вибухи. За однією з версій, на суднах вибухнули магнітні міни.