Посол України у Польщі закликав фермерів зняти блокаду кордону

Посол України у Польщі закликав фермерів зняти блокаду кордону


Дипломат закликав польських аграріїв не вірити у російські міфи, а натомість дослухатися до власного уряду.

Посол України у Польщі Василь Зварич звернувся до польських фермерів із закликом припинити блокувати пункти пропуску на спільному кордоні.

«Уряд Польщі чує і підтримує вас, приймає важливі для вас рішення, які допомагають вирішити ваші нагальні потреби. Уряд Польщі створив вам можливості отримувати субсидії й безпосередні доплати. В інституціях ЄС уряд Польщі домігся перегляду положень «зеленого ладу», переконав інші країни ЄС щодо застосування певних обмежень у торгівлі з Україною, які запрацюють з червня цього року», — сказав Зварич. 

Також посол зауважив, що завдяки активності уряду Польщі невдовзі ЄС припинить імпорт сільськогосподарської продукції з росії та білорусі. Таким чином відкриються нові можливості для продажу польської продукції у країнах ЄС.

«Не вірте у міфи про те, що транзит українського збіжжя через Польщу створює вам проблеми. Транзитний товар не залишається в Польщі. Польські порти завантажені лише на 60% і у вас є всі можливості вивозити ваше збіжжя через ваші порти», — закликав посол.

Дипломат запевнив, що продовження блокування кордону з Україною є не лише безпідставним, але й шкідливим для економіки Польщі, без розвитку якої можливості доплат польським фермерам зменшуватимуться. 

«Перед нами — спільне європейське майбутнє. Разом ми маємо використати потенціал співпраці й партнерства задля добробуту наших сучасних і прийдешніх поколінь. Допоможіть, щоб Україна вистояла, захистила себе і вас від російського агресора. Наша перемога — це гарантія того, що російський брудний чобіт ніколи не прийде у ваш дім, і ви ніколи не почуєте в Польщі звуки вибухів від російських ракет і плачу за загиблими на війні», — підсумував Василь Зварич.

Читайте також: Польща має дозволити транзит українського збіжжя через порти

Нещодавно USM писав, що Україна експортує залишки торішнього врожаю до кінця травня.



Наш Telegram канал