Понад 40% роснафти перевезли судновласники з ЄС після впровадження ембарго

Понад 40% роснафти перевезли судновласники з ЄС після впровадження ембарго


З 5 грудня 2022 року до кінця 2023 року судновласники з країн Європи перевезли 19,5 млн роснафти.

З моменту впровадження ембарго ЄС та G7 на роснафту 5 грудня 2022 року до кінця 2023 року європейські судна перевезли 19,6 млн тонн сировини з Чорного моря. Це 41,09% від усіх відправлень нафти з чорноморських портів рф за цей період. Про це повідомила моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакції BlackSeaNews.

Ці перевезення здійснювалися як до країн ЄС попри ембарго, так і до інших країн світу, де не діє заборона на роснафту. Відповідно, до третіх країн відправили 28,1 млн тонн сировини (або 58,91%).

Так, у перші три місяці дії ембарго судновласники з європейських та неєвропейських країн перевозили майже однакову кількість російської сирої нафти. Починаючи з березня 2023 значна перевага в обсягах перевезень перейшла до судновласників з неєвропейських країн. 

Однак загалом за весь період перше місце за обсягами перевезень російської сировини зайняли судновласники Греції — 17,4 млн тонн, або 36,53% всіх перевезень. На другому місці російські компанії, включно з тими, що зареєстровані в ОАЕ та Індії. Їхня частка у перевезеннях склала 24,77% з обсягом 11,8 млн тонн.

Третє місце за обсягами перевезень роснафти обійняла Туреччина — 6,4 млн тонн, або 13,48%. Далі в рейтингу йдуть компанії, зареєстровані у Ліберії, на Маршаллових островах і Сейшелах.

Раніше USM писав, що в останні місяці минулого року обсяги відправлень російської сирої нафти істотно зменшилися. Також нещодавно ОАЕ заборонили прохід деяким танкерам, які можуть перевозити роснафту.