Понад 200 мігрантів врятували біля Канарських островів
Фото: ілюстративне.
Поблизу іспанських Канарських островів врятували понад 200 мігрантів, які намагалися дістатися Європи на надувних човнах.
Біля Канарських островів 22 червня врятували щонайменше 227 мігрантів, які прямували до Європи на надувних човнах, повідомляє BBC.
За даними екстрених служб, мігранти пересувалися на човнах поблизу островів Лансароте і Гран-Канарія в Атлантиці. Декількох людей доставили до лікарні.
21 червня дві благодійні організації заявили, що біля Гран-Канарії затонув човен, на якому перебували близько 60 людей. Врятувати вдалося 24 особи, ще понад 30 зникли безвісти або потонули.
Обидві організації спостерігають за човнами з мігрантами та отримують дзвінки від людей на борту або їхніх родичів.
Також відомо, що ввечері 20 червня судно іспанської рятувальної служби Guardamar Caliope було лише в годині плавання від човна, але не вирушило до нього. Операцію взяла на себе марокканська влада, яка направила на місце патрульний катер 21 червня — через 10 годин після того, як мігрантів виявив літак іспанських рятувальників.
Попри те, що Канарські острови знаходяться біля західного узбережжя Африки, вони є частиною Іспанії, і багато мігрантів подорожують з Африки на архіпелаг у надії дістатися материкової Європи.
Західноафрикансько-атлантичний міграційний шлях вважається одним із найсмертоносніших у світі — щонайменше 543 мігранти загинули або зникли безвісти під час подорожей у 2022 році, згідно з даними Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ).
МОМ стверджує, що протягом цього періоду на маршруті затонули 45 суден, але визнає, що ця цифра «ймовірно занижена», оскільки даних мало, і вони неповні.
Більшість мігрантів є вихідцями з Марокко, Малі, Сенегалу, Кот-д’Івуару та інших частин Африки на південь від Сахари.
Раніше USM повідомляв, що 14 червня біля узбережжя Греції перекинулося рибальське судно з мігрантами. На момент аварії судно могло перевозити від 400 до 700 пасажирів.
Наразі кількість жертв аварії рибальського човна збільшилася до 82.