Очищення Чорного моря від російського мазуту може тривати 10 років

Очищення Чорного моря від російського мазуту може тривати 10 років


Внаслідок аварії російських танкерів поблизу Керченської протоки у Чорне море вилилося понад 4300 тонн мазуту, а також інші нафтопродукти.

Ліквідація наслідків масштабного забруднення Чорного моря мазутом, яке сталося через аварію російських танкерів, може затягнутися на десятиліття. Про це пише «Укрінформ». 

Так, екологи вважають, що за оптимістичними оцінками для очишення Чорного моря необхідно близько п’яти років. За гіршого сценарію — ліквідація наслідків забруднення сягатиме десятиліття.

Масштаби катастрофи надзвичайні, адже російські танкери перевозили не лише мазут, а й інші нафтопродукти, зокрема бензин і дизельне пальне. Чимало з цих речовин вже осіли на дно, що значно ускладнює їхнє прибирання. 

Окрім мазуту, на борту були залишки ганчір’я, просочені маслами, що утворили суміш різної густини. Поверхневу плівку вдалося зібрати боновими загородженнями та сорбентами, але тяжкі фракції осіли на дно. Вони змішуються з донними відкладеннями, водоростями та фітопланктоном, і під час припливів мазут буде знову підніматися.

Раніше USM повідомляв, що дельфіни й птахи гинуть внаслідок аварії російських танкерів у Чорному морі.

Загалом збитки від аварій російських танкерів у Керченській протоці можуть сягнути $14 млрд.

Нагадаємо, 15 грудня два російські танкери тонули у Керченській протоці. Спочатку зазнав аварії танкер «Волгонефть-212», який перевозив 4 тонни нафти. Через годину шторм підбив «Волгонефть-239».

Причиною аварії став сильний шторм. Один з танкерів хвилі розрубали майже навпіл. Внаслідок аварій в море могли вилитися 4300 тонн мазуту та інших нафтопродуктів.



Стрічка новин
Наш Telegram канал