Обстріли портів та протести на західних кордонах впливають на попит трейдерів

Обстріли портів та протести на західних кордонах впливають на попит трейдерів


На готовність учасників світового ринку зерна співпрацювати з Україною істотно впливають ризики в портах та проблеми на західних переходах.

Попри удар ракетами рф по балкеру в порту Одещини, морський коридор працює. Втім, подібні прецеденти позначаються на вартості фрахту і готовності учасників світового зернового ринку працювати з Україною. Про це в етері телемарафону «Єдині новини» заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.

«Перш за все, він (прим. ред.: морський коридор) функціонує. По-друге, це прецедент, який впливає на вартість фрахту, готовність трейдерів, інших учасників зернового ринку в Україні та за межами України, які купують у нас зерно, працювати з Україною», — сказав Сольський.

Міністр зауважив, що трейдери та судновласники не виключали такий розвиток подій. Коли перші ракети поцілили по портах Ізмаїла та Рені, були певні занепокоєння. Проте згодом усі навчилися працювати й у таких умовах.

«І Рені, і Ізмаїл останні кілька місяців час від часу стикаються з такими проблемами. Тому ми розуміємо, що й одеські порти потрібно захищати. Ніхто не зупинявся. Усі й далі цим займаються. Процеси покращуються день за днем», — зауважив посадовець.

Коментуючи блокаду україно-польського кордону польськими перевізниками, Сольський наголосив, що ця проблема є суттєвою і має наслідки як для України, так і для Польщі. Однак наразі говорити про розвиток кризи не варто. Переговори між Україною та Польщею тривають щодня на всіх рівнях, починаючи від посла до керівництва двох країн.