Нова транспортна стратегія України: що зміниться у морському та річковому транспорті
Кабінет Міністрів України затвердив оновлену Національну транспортну стратегію, що спрямована на відновлення та модернізацію інфраструктури.
Уряд ухвалив нову Національну транспортну стратегію, яка визначає напрямки розвитку транспорту до 2030 року. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 1550 від 27 грудня 2024 року.
Також посадовці затвердили план дій на 2025-2027 роки. Стратегія враховує виклики, що постали перед транспортною галуззю через війну, та спрямована на відновлення й модернізацію інфраструктури.
Зокрема, Україна ратифікує ключові міжнародні документи, зокрема Конвенцію № 185 про посвідчення особи моряка та MLC, 2006 про стандарти праці у морському судноплавстві.
Також увагу приділяють підготовці моряків. Планується вдосконалити процедури медичного огляду, створити єдиний реєстр кваліфікаційних документів членів екіпажів й оновити процедури підготовки та дипломування моряків.
Ще одним важливим напрямом є цифровізація. У планах створення інформаційної системи для українських суден та реєстру свідоцтв суден внутрішнього плавання, що інтегрується до європейської бази даних. Це дозволить зробити роботу галузі більш ефективною та прозорою.
Читайте також. Цифрові документи в судноплавстві: перспективи е-коносамента в Україні
Крім того, держава працює над узгодженням свого законодавства з міжнародними стандартами. Планується виконання обов’язкових вимог Міжнародної морської організації, Міжнародної організації праці та ЄС у галузі безпеки судноплавства.
Одним із важливих завдань є приєднання України до Паризького меморандуму та вихід з меморандуму Чорноморського регіону, щоб обмежити вплив Росії на міжнародні рішення.
Раніше USM повідомляв, що українські моряки зможуть отримати посвідчення особи на 10 років.