Німеччина запускає перший завод з екологічного демонтажу суден

У відповідь на глобальні екологічні виклики в судноплавстві, в Емдені запрацює перша в країні сертифікована верф для переробки морських суден.
Німеччина офіційно дозволила будівництво першого об’єкта, призначеного для безпечного демонтажу та переробки великих суден. Про це повідомляє Splash.
Нове підприємство EWD Benli Recycling розташоване в Емдені на базі суднобудівного заводу Emder Werft und Dock (EWD), що працює з 1903 року.
Компанія отримала всі необхідні дозволи після тривалого, річного погоджувального процесу, внаслідок чого була визнана спеціалізованим підприємством з управління відходами.
Новий завод зосередиться на демонтажі морських суден, річкових барж, пасажирських суден, поромів, а також вітрових турбін та інших промислових конструкцій. Верф оснащена двома плавучими та одним сухим доком, має майже 2 км причалів і штат з 150 фахівців.
Проєкт став логічною відповіддю на нинішню ситуацію в галузі, коли більшість суден, що виводяться з експлуатації, прямують на розбір до Південної Азії — у Пакистан, Індію чи Бангладеш. Там уже багато років звучать серйозні зауваження щодо відсутності належних стандартів безпеки та екології.
Ініціатива також збігається у часі з набранням чинності у червні Гонконзької конвенції про безпечну та екологічно обґрунтовану переробку суден. Конвенція вимагає, щоб усі підприємства, які займаються демонтажем суден, проходили сувору сертифікацію незалежними організаціями.
Водночас, уже з 2018 року діє Регламент ЄС, який зобов’язує всі великі морські судна під прапорами країн ЄС використовувати виключно схвалені об’єкти з так званого «Європейського списку верфей». Наразі до цього списку входить 43 підприємства, з них 31 — у Європі, 11 — у Туреччині, і лише одне — у США.
Також нещодавно USM писав, що на корейських верфях працюватимуть гуманоїдні роботи-зварювальники.