«Нібулон» зазнав збитків у розмірі понад $500 млн
У «Нібулоні» також заявили, що портові потужності Миколаєва готові відновити роботу, як тільки буде ухвалено відповідне політичне рішення.
Про це йшлося під час зустрічі посла Франції в Україні Гаеля Весьєра і директора із взаємодії з органами влади Михайла Різака, повідомляє пресслужба «Нібулон».
За словами Михайла Різака, компанія зазнала збитків у розмірі понад 500 мільйонів доларів.
«Складна ситуація склалася через закриття Миколаївського морського портового вузла, зупинку суднобудівної галузі економіки та припинення судноплавства на річкових шляхах Е-40 (Дніпро та Південний Буг) після початку повномасштабного вторгнення РФ», — підкреслив директор.
Він також наголосив, що портові потужності Миколаєва готові відновити роботу, як тільки буде ухвалено політичне рішення про їх відкриття.
«Це збільшить конкуренцію перевалки та здешевить логістику експорту. У Миколаївському портовому вузлі досі заблоковано понад 100 суден, із яких 30 іноземних морських і 70 суден для внутрішніх водних шляхів. Евакуйовані судна, які раніше використовували для перевезень, наразі у простої та шукають по світу нові водні маршрути, зокрема на річці Дунай», — розповів Різак.
Зокрема під час зустрічі йшлося про те, що розвито альтернативних експортних шляхів — це вже нагальна необхідність продовольчої безпеки у світі.
«Дунайські порти сьогодні є стратегічними для економічної безпеки України, і ми маємо зробити все можливе, щоб зберегти їх конкурентоспроможність», — зазначив Михайло Різак.
Окрему увагу під час розмови приділили тарифній політиці Укрзалізниці.
Представники «Нібулону» наголосили, що з відкриттям глибоководних портів Одеси витрати на перевезення через дунайські порти стали дорожчі щонайменше на 5 доларів за тонну, а з урахуванням оголошеної індексації тарифів різниця може скласти до 7 доларів.
Михайло Різак закликав розглянути можливість здійснити індексацію залізничних перевезень без її застосування для маршрутів до/від залізничних станцій біля дунайських портів.
«Це дозволить вирівняти конкуренцію Дунаю з глибоководними морськими портами та стимулюватиме подальший розвиток інфраструктури Дунаю, що отримав підтримку проєкту USAID «Економічна підтримка України» та інших міжнародних донорських програм», — додав він.
Цим самим, за його словами, Україна без втрати коштів забезпечить сталий експорт у разі загострення безпекової ситуації на Чорному морі, а міжнародні партнери побачать реальне виконання рішення Єврокомісії про розвиток шляхів солідарності.
Читайте також: «Нібулон» повністю окупив інвестиції у термінал на Дунаї.