НБУ презентував пам'ятну монету «Антонівський міст»
НБУ презентував пам’ятну монету «Антонівський міст»

НБУ презентував пам’ятну монету «Антонівський міст»


НБУ презентував пам'ятну монету «Антонівський міст»

До річниці визволення Херсонщини в обігу з’явиться пам’ятна монета «Антонівський міст».

10 листопада НБУ ввів нову обігову пам’ятну монету «Антонівський міст», повідомив Нацбанк.

Монета присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні – одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни в цілому.

За словами голови НБУ Андрія Пишного, до річниці визволення Херсонщини від окупантів банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно «нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії».

Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. Зараз він зруйнований, але очікує на перемогу України та повоєнне відновлення.

Дизайн монети

За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета «Антонівський міст» ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.

Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.

Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

Обіг та реалізація монети

Нацбанк підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої видачі їх клієнтам. Прийматися ці монети від клієнтів також будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг введуть майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.



Наш Telegram канал