НАТО: російський флот деградував і змушений охороняти власне судноплавство в Балтії

НАТО: російський флот деградував і змушений охороняти власне судноплавство в Балтії


Це суттєво зменшило можливості російського флоту діяти в інших регіонах, зокрема, і в Чорному морі.

ВМФ РФ змушений переорієнтовувати ресурси на захист власного судноплавства в Балтійському морі, що свідчить про його деградацію та обмеженість дій у світовому масштабі. Про це пише «Мілітарний» із посиланням на неназваного представника НАТО.

Так, на тлі операції Baltic Sentry, яка триває в Балтійському морі, Росія витрачає значну частину своїх сил на супровід торгівельних суден, намагаючись убезпечити власну логістику. 

«Сьогодні у Середземному морі Росія має лише кілька кораблів — значною мірою тому, що втратила портовий доступ і не може перекидати туди сили з Чорного моря. Сам Чорноморський флот також серйозно деградований», — зазначив представник Альянсу.

Російські моряки змушені постійно патрулювати Балтику, оскільки союзники НАТО забезпечують цілодобовий моніторинг морського простору, здійснюючи тисячі радіовикликів торгівельним суднам у межах Baltic Sentry. Це зменшило активність так званого тіньового флоту, який використовується для обходу санкцій.

«Незалежно від того, чи судно працює легально чи ні, його екіпаж прагне уникати ризиків. Операція Baltic Sentry, ймовірно, відрадила частину зловмисної активності», — зазначив посадовець.

Baltic Sentry також стала платформою для випробування інноваційних технологій у сфері морської безпеки. Минулого літа союзники НАТО тестували безекіпажні надводні судна, а нині інтегрують нові сенсори та алгоритми штучного інтелекту для постійного спостереження за рухом суден у Балтійському морі.

«Ми експериментуємо з програмним забезпеченням, яке допомагає швидше ідентифікувати «патерни життя» судноплавства та реагувати на підозрілу активність. У цих аспектах Baltic Sentry вважається успішною ініціативою», — підкреслив військовий представник.

Посадовець наголосив, що безпека в регіоні не є статичною, тому Альянс планує підтримувати операцію Baltic Sentry на постійній основі як елемент довгострокової архітектури морської безпеки в Північній Європі.

Раніше Естонія оголосила про намір надати своїм силам оборони право застосовувати військову силу проти торговельних суден, якщо ті загрожуватимуть підводним кабелям чи іншій критичній інфраструктурі — ще один крок у зміцненні регіональної морської безпеки НАТО.

Також напередодні USM повідомляв, що в Росії зірвали терміни будівництва танкерів і суден для Північного морського шляху.



Стрічка новин
Наш Telegram канал