Найбільший турецький НПЗ відновив закупівлі російської нафти Urals

Найбільший турецький нафтопереробник Tupras відновив закупівлю російської нафти Urals.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на три джерела та дані судноплавства.
Найбільший НПЗ Туреччини Tupras знову почав закуповувати партії російської нафти Urals після того, як припинив це раніше цього року через посилення санкцій США проти Москви.
Три джерела повідомили, що Tupras відновив закупівлі після того, як ціни на нафту Urals на початку цього місяця впали до найнижчого рівня з 2023 року, значно нижче граничного рівня ціни $60 за барель, встановленого країнами G7.
Цінова стеля, запроваджена країнами Групи семи, Європейським Союзом та Австралією, забороняє використання західних морських сервісів, таких як страхування, прапор та транспортування, коли танкери перевозять російську нафту, яка коштує $60 або більше за барель. Із жовтня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти кількох танкерів, підозрюваних у порушенні цінового обмеження.
Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році Tupras став одним із найбільших імпортерів російської нафти: у січні-листопаді 2024 року вона становила 65% загального імпорту нафти в країну, згідно з даними енергетичного регулятора Туреччини.
Компанія припинила закупівлю російської нафти у лютому через зростаючі побоювання щодо санкцій США після оголошеного 10 січня масштабного пакету обмежень.
Tupras отримає щонайменше дві партії Urals із завантаженням у квітні, повідомили торгівельні джерела, знайомі з ситуацією.
Одна з партій уже знаходиться в морі, свідчать дані про відстеження. Танкер Nissos Christiana завантажив приблизно 730 000 барелів російської нафти Urals у балтійському порту Усть-Луга 3 квітня, згідно з даними Kpler. Доставка запланована в Ізміт на 21 квітня, де Tupras експлуатує нафтопереробний завод потужністю 225 800 барелів на добу.
Tupras є найбільшим нафтопереробником у Туреччині з двома заводами в Ізміті та Ізмірі, які мають загальну потужність переробки нафти 467 300 барелів на добу.
Коли компанія припинила закупівлі російської нафти, вона перейшла до альтернативних сортів, зокрема минулого місяця вперше закупила нафту з Бразилії.
Іншими джерелами імпорту нафти Tupras у березні-квітні стали Гаяна, Нігерія, Лівія та Норвегія, згідно з даними Kpler.