Найбільші морські держави ЄС створюють «антикокаїновий альянс»

Найбільші морські держави ЄС створюють «антикокаїновий альянс»


Перетворення Європи на зростаючий ринок перевезення та збуту кокаїну змусило владу посилити боротьбу з південноамериканськими картелями.

Міжнародні організовані злочинні синдикати використовують головні морські порти ЄС для торгівлі наркотиками в промислових масштабах, повідомляє The Maritime Executive.

7 травня в Німеччині відбулася третя міністерська зустріч Коаліції європейських країн проти серйозної та організованої злочинності, на якій ухвалили рішення зміцнити співпрацю з південноамериканськими партнерами для боротьби зі зростаючою загрозою торгівлі наркотиками.

На зустрічі в Гамбурзі також розглядали кращі способи захисту логістичних центрів ЄС від використання в якості пунктів ввезення для наркотиків, що походять з таких країн, як Бразилія, Перу, Еквадор і Колумбія. Партнери також хочуть знайти кращі способи ліквідації міжнародних злочинних мереж, які перетворили ЄС на прибутковий ринок наркотиків.

Зустріч була скликана Європейським портовим альянсом, який був створений у січні для пошуку шляхів боротьби з торгівлею наркотиками. Членами є Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди та Іспанія. У ньому також взяли участь представники Швеції, Європейської комісії, агентств ЄС Європол і Євроюст, Всесвітньої ради судноплавства та офіційні особи Південної Америки.

Обсяг контрабанди кокаїну зростає. Лише у 2023 році в Німеччині вилучили 44 тонни кокаїну, у Нідерландах – 59 тонн, у Бельгії – 116 тонн. Порти в Антверпені, Роттердамі та Гамбурзі служать основними “воротами” для незаконного імпорту наркотиків до Європи.

Дані Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини показують, що тільки у випадку порту Гамбурга вилучення кокаїну зросло втричі за останні п’ять років: з 9,5 тонн у 2019 році до 40 тонн торік.

«Ми повинні зробити наші глибоководні порти настільки безпечними, щоб вони більше не могли бути пунктами ввезення тонн кокаїну. Ось чому ми сьогодні збираємося в Гамбурзі. Ми хочемо тісно координувати дії на міжнародному рівні та продовжувати боротьбу з наркокартелями», – сказала Ненсі Фезер, міністр внутрішніх справ Німеччини.

Зокрема, підкуп і примус портових працівників є важливою частиною процесу контрабанди, і Альянс докладає значних зусиль для протидії цій загрозі. 

Комплексна співпраця поліції з усіма чотирма країнами спрямована на боротьбу не лише з організованою злочинністю та торгівлею наркотиками, а й з торгівлею зброєю, торгівлею людьми, відмиванням грошей та екологічними злочинами.

У межах заходів з боротьби із незаконним обігом наркотиків та організованою злочинністю, ЄС зобов’язався виділити понад 220 мільйонів доларів для фінансування найсучаснішого обладнання, яке допоможе митним органам сканувати контейнери та перевіряти імпорт на приховані партії заборонених наркотиків. 

Читайте також: На риболовному катері в Австралії знайшли 500 кг кокаїну