На зерновому терміналі в порту Гданська працюють хижі птахи

На зерновому терміналі в порту Гданська працюють хижі птахи


У польському порту Гданськ на зерновому терміналі працюють хижі птахи, і їхня робота — справді важлива.

Зокрема, на зерновому терміналі GBT повний день працює 5-річний канюк Стефан — хижий птах з родини яструбових, повідомляє Gospodarka Morska.

Мешкає цей вид переважно в Центральній Америці. Птахи полюбляють жити в урбанізованих і промислових районах. 

Стефан літає територією терміналу і однією своєю присутністю відлякує голубів, які прилітають на термінал у великій кількості — через перевалку зерна. 

Голуби швидко розмножуються, забруднюють територію тощо. Колись на GBT їх було близько 4 тисяч осіб. Але тепер їх стає менше, завдяки Стефану та його «колегам». Вони просто літають в порту, аби голуби думали, що це місце полювання, і не поверталися.

У кожного птаха є свій охоронець. У Стефана це — Пьотр Надставний, лісник за освітою. Він розповів, що птахів не дресирують, а лише вчать їх повертатися після польоту. У навчанні для хижих птахів немає жодного покарання, а лише винагороди — інакше хижак вирушить на полювання і просто не повернеться назад.    

Спеціально навчені сокільники спеціалізуються на відлякуванні голубів з промислових об’єктів (заводів, складів, полігонів і офісних будівель), а також голубів і чайок з портових територій (судноверфі, перевантажувальні термінали). Міський голуб розмножується дуже швидко — до чотирьох виводків на рік, у кожному виводку — по двоє дитинчат. 

Хижі птахи — найекологічніший метод відлякування, який базується на природньому страху голубів перед хижаком. 

Спеціалісти також забезпечують захист сільськогосподарських культур, природи і людини, а ще — безпечну посадку літаків. 

У порту Гданська сокільники та птахи працюють вже декілька років. На терміналі GBT позмінно працюють три сокільники. Птахів привозять на термінал не кожен день (зазвичай — на декілька годин певну кількість разів на тиждень), але їхні «візити» мають бути регулярними, бо голуби можуть знову повернутися, щойно відчують безпеку. 

До хижаків прикріплені легкі (8 грамів) передавачі, аби сокільники могли відстежувати маршрут своїх підопічних.