На Одещині збільшили кількість проб води у Чорному морі

На Одещині збільшили кількість проб води у Чорному морі


Внаслідок теракту на Каховській дамбі в акваторію Чорного моря можуть потрапити хімікати й нафтопродукти. Тим часом науковці посилили моніторинг стану води.

Через підрив Каховської ГЕС фахівці посилили контроль стану води у Чорному морі. Про це заявив заступник генерального директора «Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Віталій Гончаров.

Посадовець зазначив, що наразі проби питної води в регіоні, які збираються щоденно, в межах норми, однак зважаючи на ситуацію, кількість проб збільшили.

«Підвищена кількість відбору води на дослідження: морської води й води з відкритих водоймищ. Поки що ситуація в нас контрольована, підвищення рівнів захворюваності не зареєстровано. Також результати досліджень знаходяться в межах допустимих санітарних норм. Створені групи швидкого реагування на всі ці події», зазначив Гончаров.

Для відстеження наслідків в Одесі також відстежуватимуть солоність моря. Підрив Каховської ГЕС матиме відчутні наслідки для морської екосистеми через підвищення температури повітря влітку. Однак вплив буде помітний не раніше ніж за тиждень.

Згідно з розрахунками гідрологів, наслідки напливу води з Каховського водосховища у Чорне море цього разу будуть у рази більшими ніж під час минулих аномальних стоків, повідомив USM в.о заступника директора з наукової роботи Інституту морської біології НАН України Михайло Сон.

«Наразі ми не знаємо реальних масштабів руйнування. Якщо брати найбільш песимістичні прогнози, вплив аварії на екологію Чорного моря буде істотним. Ситуацію ускладнює те, що опріснення акваторії прийдеться на найбільш спекотний період. Це може призвести до спалаху розвитку бактерій та небезпечних мікроводоростей», — додав Сон.

За словами науковця, у короткочасній перспективі доведеться тільки чекати нормалізації гідрологічних умов. Надалі подолати наслідки забруднення допоможе використання штучних рифів, а також управління береговим стоком, зокрема, скидом каналізаційних та дренажних вод в море.



Наш Telegram канал