На контейнеровозі у Середземному морі пройшло випробування ШІ в ролі вахтового

Британське класифікаційне товариство Lloyd’s Register детально вивчило можливості навігації з використанням ШІ.
Випробування платформи комп’ютерного зору Orca AI проходили на контейнеровозі-фідері, що курсував у водах Середземного моря, пише Splash 24/7.
П’ятиденна оцінка була зосереджена на тому, як штучний інтелект може підтримувати команди на містку в реальних умовах, особливо коли видимість погана або рух інтенсивний — це дві ситуації, в яких навантаження на людей та ризик, як правило, різко зростають.
Випробування проходило на маршруті від Джоя-Тауро в Італії до Марсашлокка на Мальті, охоплюючи 828 морських миль та включаючи зони інтенсивного руху, такі як Мессінська протока та підходи до портів. Ефективність системи порівнювалася з результатами роботи радара, AIS та візуального спостереження.
Під час рейсу платформа ШІ виявляла цілі на близькій відстані та з низькою помітністю, які не завжди були видимі на звичайних системах, зокрема малі судна та судна без AIS. Це надає вахтовим додатковий рівень обізнаності в ситуаціях, коли прогалини у виявленні можуть призвести до близьких зіткнень.
Система, що використовує пристрої Orca AI SeaPod, встановлені на містку, поєднує денні та тепловізори для забезпечення 360-градусного огляду, діючи як цифровий вахтовий, який виявляє та відстежує цілі в режимі реального часу.

Протягом випробувань на контейнеровозі-фідері платформа зареєструвала 739 цілей, багато з яких були невеликими або важко виявляємими об’єктами. Вона досягла 94% точності та 98,6% відтворюваності, при цьому не маючи жодних простоїв протягом усього рейсу.
Lloyd’s Register зазначив, що проект стосувався не лише суто ефективності виявлення, а й того, як технологія вписується в реальні операції на містку.
Технічний директор та співзасновник Orca AI Дор Равів зазначив, що ці випробування показують, що навігація з використанням ШІ — це вже не концепція майбутнього, а технологія, яка приносить відчутну користь у реальних умовах експлуатації.
«Понад 1 200 суден, що використовують Orca AI, є доказом того, що більш раннє та точне виявлення призводить до більш обґрунтованих рішень на містку, що, у свою чергу, забезпечує безпечнішу навігацію. Такі випробування прокладають шлях до ширшого впровадження штучного інтелекту в нашій галузі на шляху до автономного судноплавства», — підкреслив Дор Равів.
Читайте також: Штучний інтелект допоможе зупинити пожежі на суднах — WSC запустив програму безпеки.
