На Десні почали локалізовувати забруднення, яке надійшло з річки Сейм

На Десні почали локалізовувати забруднення, яке надійшло з річки Сейм


До порятунку флори й фауни, отруєної росіянами, залучені Держводагентство, Держекоінспекція, органи місцевої влади та ДСНС.

На річці Десна у Чернігівській області почали абсорбцію забруднюючих речовин та насичення води киснем. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля України.

За прогнозами науковців, заходи з насичення води киснем та внесення активного мулу мають поглинути забруднюючу органіку, яка надходить в Десну з річки Сейм та запобігти мору риби.

«Загалом завезено 10 тонн активного мулу з Білоцерківського водоканалу. Дякуємо КОВА за допомогу. Будемо спостерігати та здійснювати моніторинг стану води на постійній основі, особливо у місцях внесення активного мулу, щоб прослідкувати динаміку», — прокоментував представник Міндовкілля Олександр Краснолуцький.

Станом на зараз на річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях спостерігається зменшення концентрацій забруднення. У місті Батурин фахівці продовжують збирати загиблу рибу та захоронювати її у відповідних місцях. Так, на Сумщині вже зібрали понад 11 тонн загиблої риби.

На річці Десна у Сосницькій громаді Корюківського району фахівці виловили 500 кг загиблої риби. Загалом на Чернігівщині зібрали майже 6 тонн риби, отруєної росіянами.

У межах Київської області забруднення води та випадків загибелі біоресурсів не виявили. Для недопущення вторинного забруднення Десни вчені встановлять бар’єрні сітки для вилову загиблої риби.

Нагадаємо, починаючи з 14 серпня, росіяни спричинили масштабне забруднення річки Сейм. У результаті забруднення масово загинула риба. Забруднення одразу поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини. Чорна вода, запах гнилі, аміаку і мертва риба фіксували, зокрема, поблизу міста Батурин.