Моряки захопили судно через невиплату зарплати
Четверо моряків захопили вантажне судно в Сенегалі через невиплату зарплати судновласником.
Четверо моряків були покинуті на вантажному судні Onda й місяцями не отримували зарплати на якірній стоянці в порту Дакар, що є порушенням Конвенції МОП про працю в морському судноплавстві 2006 року. Керівництво порту більше року ігнорувало запити про допомогу, повідомляє Міжнародна федерація транспортників (ITF).
Діючи від імені членів екіпажу, ITF звернулася до суду Сенегалу, щоб отримати законний арешт судна, оскільки його постійне розташування поблизу судноплавного шляху залишило екіпаж уразливим до зіткнення з іншими плавзасобами вночі. На судні не працює двигун, тож екіпаж навіть не може вмикати попереджувальні лампи.
«Onda описується як «корабель-привид», покинутий напризволяще судновласником і владою. Обидві сторони повністю знехтували своїми обов’язками щодо догляду за екіпажем, — заявив координатор інспекторів ITF Стів Трусдейл. — Їм, здається, байдуже, що чотирьох людей залишили гнити з недостатньою кількістю їжі та води на судні, яке моряки не можуть покинути».
За даними ITF, судно залишатиметься арештованим, доки морякам не виплатять повну заробітну плату в розмірі 84 тис. доларів.
«ITF конфіскувала судно і вимагає, щоб власники сплатили екіпажу те, що їм заборгували, разом із витратами, понесеними ITF, і вартістю повернення моряків додому. Якщо вони не дадуть відповіді, наступним етапом буде звернення до суду, щоб продати судно на аукціоні та повернути ці гроші», — додав Трусдейл.
Вантажне судно Onda, дедвейтом 2,65 тис. тонн, побудоване у 1990 році. Останній відомий власник судна — компанія Dominica Navigation Co, що зареєстрована на Маршалових островах. Останнє місцезнаходження з увімкненим AIS — порт Дуала у Камеруні. Там Onda перебувало 20 липня 2021 р. під прапором Того.