Морська місія ЄС не може зупинити незаконні постачання зброї з РФ до Лівії, — розслідування

Європейська військово-морська місія Irini, яка мала перешкоджати постачанню зброї до Лівії, виявилася не здатною зупинити незаконні вантажі з РФ.
Попри ембарго, запроваджене ООН ще у 2011 році, Росія продовжує постачати зброю на територію, контрольовану генералом Халіфою Хафтаром у східній частині Лівії. Про це йдеться у масштабному журналістському розслідуванні L’Espresso та ICIJ, пише Bankier.
При цьому, європейська місія з контролю морського простору не лише поінформована про ці поставки, але й виявляється неспроможною їх зупинити.
У центрі уваги — судно Barbaros, яке у квітні 2024 року пройшло Босфор із вантажем військового призначення, прямуючи до Лівії під камерунським прапором. Незалежний аналітик Йорук Ісик зафіксував його проходження та опублікував фото у соцмережах, зазначивши, що на борту перевозяться вантажівки російського виробництва з потенційним військовим застосуванням.
Водночас судно неодноразово вимикало AIS під час перебування у Середземному морі — така практика широко застосовується для уникнення моніторингу. За інформацією, оприлюдненою ICIJ, дані розвідки підтверджували, що Barbaros може перевозити вогнепальну зброю, однак жодних дій з боку місії Irini вжито не було.
Додаткові документи, якими володіє ICIJ, також висвітлюють системні маніпуляції з AIS, зокрема як мінімум десятьма російськими кораблями у 2024 році. Порушення фіксувались навіть після того, як у грудні минулого року диктатор Башар Асад втік із Сирії до Москви.
Військові звіти ЄС попереджають, що східна Лівія, контрольована силами Хафтара, дедалі більше перетворюється на стратегічний форпост Росії у Північній Африці, звідки ведеться експансія у бік країн Центральної Африки.
Нагадаємо, раніше в «Інтерполі» повідомляли, що Росія постачає зброю до Лівії за допомогою «тіньового флоту».