МІУ розкрило географію експорту «зернової ініціативи»

З моменту виходу першого судна з українським продовольством, обсяги експортованого збіжжя перевищили 2 млн тонн.
Зокрема, в країни Азії відправили 54 судна з 1,04 млн тонн, в Європу — 32 судна з 0,85 млн тонн, а в Африку — 16 суден з 0,47 млн тонн агропродукції, повідомили в Міністерстві інфраструктури України.
Якщо говорити тільки про Африку:
- в Єгипет відправили 8 суден (192 тис. тонн зерна),
- в Судан — 3 судна (115 тис. тонн),
- в Кенію — 1 судно (50 тис. тонн),
- в Алжир — 1 судно (44 тис. тонн),
- в Сомалі — 1 судно (29 тис. тонн),
- в Джибуті — 1 судно (23 тис. тонн),
- в Лівію — 1 судно (16,5 тис. тонн).
Читайте також: Швеція закупить українське зерно для країн з ризиком голоду
«Також в рамках допомоги населенню Африки, яке, за даними ООН, знаходиться на порозі гуманітарної катастрофи, вже відправили 2 судна, зафрахтовані безпосередньо Всесвітньою продовольчою програмою ООН. На їх борту понад 60 тис. тонн пшениці для жителів Ємену та Ефіопії. Окрім цього, завдяки партнерам з ООН, уже закупили ще 190 тис. тонн зернових для подальшого експорту до держав африканського континенту», — розповіли в МІУ.
Читайте також: В рамках програми ООН в український порт зайде ще одне судно
В МІУ зауважили, що Ініціатива про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування не передбачає жодних обмежень щодо напрямків експорту.
«Разом з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем закликаємо інші держави та приватних інвесторів долучитися до закупівлі зерна для населення Африки. Разом ми зможемо суттєво збільшити обсяги постачань агропродукції та ефективно протидіяти світовому дефіциту продовольства», — додали в міністерстві.
Також стало відомо, що Державний секретар Ентоні Блінкен уже заявив про виділення 68 млн доларів на закупівлю зерна для потреб Африки.
«Будь-які заяви вищого політичного керівництва росії, спрямовані на обмеження експорту українського продовольства, розцінюємо як неприховане використання трагедії голоду в політичних цілях та чергові прояви цинізму, брехні та варварської сутності сучасної росії», — резюмували в МІУ.
Нагадаємо, росія невдоволена тим, що ринок ігнорує її агропродукцію, доки Україна вдало нарощує темпи продажу зерна. Більше того, рф погрожує зірвати Стамбульські домовленості; щоправда, терміни прогнозованого «зриву» збігаються з фактичним завершенням дії «зернового коридору», задекларованого влітку.