Місяць роботи «зернового коридора»: підсумки
Сьогодні — місяць з початку роботи «зернового коридора», який запустили з трьох українських портів у рамках Стамбульських угод.
За місяць з портів Одеси, Чорноморська та Південного відправили більше 1,5 млн тонн продовольства. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський.
Також, у рамках «зернової ініціативи», Україна відправила двома суднами зерно за Продовольчою програмою ООН. Перше, Brave Commander, вийшло з порту Південний, і вже доставило до Джибуті 23 тис. тонн пшениці для мешканців Ефіопії, яка переживає найгіршу посуху за останні 40 років.
Друге «гуманітарне» судно теж вирушило з порту Південний, і наразі прямує до Джибуті з 37,6 тис. тонн пшениці для Ємену.
За даними Stark Shipping, за місяць роботи «зернового коридора» більше половини продовольства експортували з порту Чорноморська — 900,7 тис. тонн. З порту Південний відправили 474,4 тис. тонн, з Одеського порту — 334,4 тис. тонн.
Серед вантажів, лідером по відправках із портів виявилася кукурудза: 1 млн тонн на експорт. Також з Одеси, Чорноморська та Південного відправляли борошно, продовольчу пшеницю, соняшниковий шрот і олію, а також ячмінь, рапс і сою.
Протягом місяця, Україна спрямувала 20% морського експорту до Туреччини — 337,1 тис. тонн. Туреччина не потерпає від посухи та голоду, але є однією з учасниць Стамбульських угод, тож користується можливістю імпортувати продовольство з України.
Крім того, Україна відправила продукцію з портів до Іспанії, Ірану, Єгипту, Південної Кореї, Італії, Китаю та інших країн.
Загалом, за місяць роботи «зернового коридора», дозволи на прохід отримали 139 суден. З них 77 отримали дозвіл на прибуття до українських портів, і 63 — на вихід з них.
Детальніше про запуск і початок роботи «зернового коридора» читайте у хроніці USM.