Мінагрополітики очікує продовження Зернової угоди у березні
Дія Зернової угоди завершується 20 березня. У Міністерстві аграрної політики та продовольства очікують, що її буде продовжено, перемовини тривають.
Наразі Україна робить усе можливе для пролонгації угоди та проводить перемовини з партнерами – ООН та Туреччиною, заявив перший заступник міністра Тарас Висоцький.
«Усі розуміють важливість для світової продовольчої безпеки роботу “Зернового коридору”. Ми вживаємо усі можливі заходи для продовження його роботи. Очікуємо, що у 20-х числах березня, коли закінчується чинна зернова угода, спільно з партнерами буде прийнято консенсусне рішення щодо її продовження. Перемовини тривають», — розповів Висоцький.
Щодо впливу угоди на ціну на агропродукцію для українських фермерів, він підтвердив, що спостерігається певне зниження ціни через складність прогнозування відправлень з портів після 20 березня.
«Зазвичай всі ринки зернових та олійних культур корелюються між собою. Тому аналогічна тенденція щодо зниження ціни також спостерігається щодо пшениці, ячменю і частково олійних культур», — зазначив Висоцький.
За словами заступника міністра, схожа ситуація спостерігалась й восени, коли стояло питання продовження попередньої зернової угоди.
«Сподіваємось, що після чіткого сигналу про продовження її роботи буде чітке планування морських відправлень і ціна стабілізується», — зазначив перший заступник міністра.
За його словами, наразі зберігається черга суден на проходження Босфору через саботаж російських інспекторів. В середньому за добу проходить 2,5 судна. Така затримка спричиняє додаткові витрати для українського АПК.