Маріупольська сталь на службі НАТО: новий корабель ВМС Нідерландів побудували з металу «Метінвесту»

У Нідерландах побудували корабель HNLMS Den Helder — з 5000 тонн сталі «Метінвесту» — більшість сировини з заводу «Азовсталь».
Новий корабель бойового забезпечення HNLMS Den Helder офіційно прибув до порту Фліссінген, завершивши важливу фазу інтеграції до складу Королівського флоту Нідерландів. Його будівництво стало можливим, зокрема, завдяки сталі маріупольського комбінату «Азовсталь», що входить до групи «Метінвест», повідомили у пресслужбі компанії.
Загалом для створення корабля використали 5000 тонн української сталі: 4760 тонн надійшло з «Азовсталі», ще 240 тонн — з італійського підприємства Metinvest Trametal. Постачання відбулося до початку повномасштабного вторгнення, у 2020–2021 роках.
«Це не просто метал, це символ незламності українців і внесок у посилення обороноздатності наших партнерів», — наголосила начальниця відділу зовнішніх закупівель Метінвест-СМЦ Наталя Кривошей.

Den Helder — це 180-метрове судно, розраховане на 76 членів екіпажу з можливістю розміщення ще 80 осіб. Воно здатне обслуговувати до шести кораблів одночасно та перевозити понад вісім мільйонів літрів пального, а також інші критично важливі ресурси — воду, їжу, боєприпаси.
Проєкт реалізували на румунській верфі Damen Galati, яка входить до нідерландської Damen Shipyards Group. Корабель заклали у грудні 2020 року, а спустили на воду у квітні 2022-го. Основні будівельні роботи завершили у травні 2023-го. Очікується, що до складу флоту Den Helder офіційно увійде 1 жовтня 2025 року, а повноцінне розгортання заплановано на середину 2026 року.
Це один із останніх проєктів, у якому використано продукцію маріупольського підприємства, зруйнованого росіянами під час великої війни. Із продукції «Азовсталі» та комбінату імені Ілліча також збудували майбутній флагман ВМС України — корвет «Гетьман Іван Мазепа», який наприкінці 2023 року вийшов на ходові випробування в морі.
Як писав USM, раніше до України прибуло перше у році судно з вугіллям зі США для «Метінвесту».