Котирування зернобобових на Чиказькій біржі зростають

Котирування зернобобових на Чиказькій біржі зростають


Високий рівень цін підтримують невизначеність щодо прогнозів врожаю та активний попит з боку американських споживачів.

Котирування пшениці на Чиказькій біржі (CBOT) станом на 3 вересня продовжили зростати. Про це повідомили аналітики ASAP Agri.

Грудневий контракт на пшеницю підвищився на 5,6 USD/т — до 208,2 USD/т. На зростання цін вплинуло нещодавнє скорочення прогнозу виробництва пшениці у Росії, а також низький врожай у країнах ЄС. Втім, зростання цін все ж таки обмежує суттєве підвищення перспектив урожаю в Австралії.

Також зросли котирування кукурудзи на CBOT. Контракт на грудень підвищився на 3,2 USD/т — до 161,1 USD/т. Ціни підтримує занепокоєння щодо посухи та погіршення агрокультури у США. Однак зростання цін обмежує висока світова пропозиція кукурудзи. Разом із тим ринок очікує на сприятливу погоду для врожаю в Аргентині.

Ф’ючерси на соєві боби також зросли — на тлі оголошення Китаю про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту каноли з Канади. Так, деякі учасники ринку вважають, що це може стимулювати попит на сою. 

Крім того, підтримку цінам надали досить активні продажі бобової культури у США. Втім, прогнози щодо значних обсягів урожаю сої у Бразилії та США обмежують прибуток.

Ф’ючерси на соєву олію, ріпак та малайзійську пальмову олію дещо здешевшали. Цьому посприяли висока пропозиція від агровиробників, а також втрати у сегменті нафтопродуктів.

Ціни на нафту впали на 3,18 USD/BBL, досягнувши майже 8-місячного мінімуму. Ринок сколихнули високий попит на сировину з боку Китаю та зростання індексу долара. Разом із тим тиск на ціни спричинило й те, що Лівія оголосила про наміри відновити видобуток сирої нафти.

Нещодавно USM писав, що Міністерство агрополітики України узгодило з бізнесом граничні обсяги експорту зерна.