Котирування агропродукції на Чиказькій біржі зросли

Котирування агропродукції на Чиказькій біржі зросли


Основними факторами зростання стали зниження прогнозу врожаю пшениці в Росії та занепокоєння щодо скорочення запасів пшениці в Канаді.

Станом на 9 вересня котирування пшениці на Чиказькій товарній біржі (CBOT) дещо зросли. Грудневий контракт підвищився на 0,5 USD/т і досяг рівня 208,9 USD/т, пише  ASAP Agri.

Основними факторами зростання стали зниження прогнозу врожаю пшениці в Росії та занепокоєння щодо якості українського зерна. Крім того, повідомляється про значне скорочення запасів пшениці в Канаді порівняно з минулим роком, що також підтримало ціни. Однак високі обсяги експорту з Причорноморського регіону та цінова конкуренція обмежили подальше зростання котирувань. 

Інспекції експорту пшениці в США знизилися тиждень до тижня, хоча все ще перевищують минулорічні показники. На біржі Euronext пшениця завершила день із мінусом: грудневий контракт втратив 0,5 EUR/т, опустившись до 225,5 EUR/т. Це пов’язано з високим рівнем конкуренції на ринку, яка компенсувала підтримку через зниження врожаю в Європі.

Котирування кукурудзи на CBOT також підвищилися: грудневий контракт зріс на 0,5 USD/т до 160,3 USD/т. Основною підтримкою стало зростання цін у соєвому комплексі, а також очікування погіршення стану американської кукурудзи у щотижневому звіті USDA. Також аналітики прогнозують зниження врожайності у США, про що буде повідомлено в місячному звіті WASDE. 

Додатковим фактором стало скорочення прогнозу експорту кукурудзи з України у 2024/25 МР. У Бразилії посів першого врожаю кукурудзи проходить повільніше через нестачу опадів, однак очікується, що загальний обсяг виробництва в 2024/25 МР перевищить минулорічний, що обмежило зростання цін. Кукурудза на Euronext знизилася: листопадовий контракт подешевшав на 1,5 EUR/т до 200,5 EUR/т.

На CBOT котирування сої зросли на 4,8 USD/т. Підтримку ринку надали значні обсяги продажів нового врожаю зі США, які минулого тижня склали 1,66 млн тонн. Китай, як найбільший покупець, придбав 1 млн тонн, що підтримало ціни. Водночас ринок зберігає обережність в очікуванні вересневого звіту USDA.

Ціни на соєву олію на CBOT піднялися на 19 USD/т на фоні зміцнення нафтового ринку. Однак обсяги продажів соєвої олії зі США залишаються невисокими, тоді як бразильський експорт у серпні суттєво знизився. Що стосується соєвого шроту, його котирування залишилися стабільними (-0,1 USD/т). Зростання цін на соєві боби підтримало ринок, а також очікування підвищення попиту на соєвий шрот у Китаї.

Ф’ючерси на ріпак на Euronext зросли на 4,25 EUR/т завдяки підвищенню цін на сою та прогнозам скорочення врожаю ріпаку в ЄС. Проте канадська канола подешевшала на 14,4 CAD/т через розпочате Китаєм антидемпінгове розслідування, що загострило відносини між країнами. Зростають побоювання, що Канада може зіткнутися з перенасиченням ринку каноли через обмеження експорту до Китаю.

Як нещодавно писав USM, FAO знизила прогноз врожаю через спеку, що пошкодила посіви в України, ЄС та Мексиці.



Стрічка новин
Наш Telegram канал