Короткочасне послаблення мит у Туреччині підтримало експорт кукурудзи з України

Квота на 500 тис. тонн безмитного імпорту кукурудзи сприяла підвищенню цін на базисі CIF Мармара, навіть попри обмежений термін дії — до 31 липня.
На тлі запровадження Туреччиною безмитної квоти на імпорт кукурудзи обсягом 500 тис. тонн український ринок отримав певну цінову підтримку. Про це повідомляє ASAP Agri.
Продажі на базисі CIF Мармара досягли $263 за тонну у партіях формату «костер», що на $7 вище, ніж десять днів тому.
Квоту було запроваджено указом президента Туреччини, опублікованим в Офіційному віснику. Її дія триватиме лише до 31 липня, тоді як звичайне імпортне мито на кукурудзу в країні становить 130%.
Попри несподіваність оголошення, понад половину квоти вже було реалізовано до офіційної публікації, заявив Корай Тюйсюзоглу з компанії Erser Group. За його словами, рішення про квоту з’явилось напередодні старту збирання нового врожаю: перший обмолот очікується на початку серпня в регіоні Чукурова, який забезпечує понад п’яту частину всього турецького виробництва кукурудзи. Основна кампанія розпочнеться в середині вересня, а другий врожай — у листопаді.
Тим часом внутрішні ціни в Туреччині після оголошення квоти дещо знизились. Зокрема, на біржі в Коньї котирування впали до $286,8 за тонну проти $288,4 у попередню п’ятницю.
Згідно з липневим звітом WASDE, Туреччина збере 7,9 млн тонн кукурудзи в сезоні 2025/26 — це на 800 тис. тонн більше, ніж торік. Водночас імпорт знизиться до 2,8 млн тонн, порівняно з 4,7 млн у попередньому сезоні. Попит з боку крохмальної промисловості оцінюється в 1–2 млн тонн — залежно від динаміки експорту продукції з високою доданою вартістю.
Натомість, як напередодні писав USM, Міністерство сільського господарства США знизило прогноз урожаю та експорту української пшениці.