«Коридори солідарності» допомогли вистояти під час блокади портів, — МІУ 

«Коридори солідарності» допомогли вистояти під час блокади портів, — МІУ 


У Мінвідновленні зазначили, що наразі неможливо порівняти сумарну спроможність портів до війни з тією, яку маємо зараз. 

У четвер, 20 червня, у Брюсселі підписали Угоду про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС, пише Укрінформ

Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач після підписання угоди заявив, що «коридори солідарності» ЄС допомогли Україні вистояти на початку війни, коли російські загарбники заблокували порти України. 

«Ми маємо розуміти, що війна в Україні триває, що ми маємо зони окупації та захоплені порти. Сумарну спроможність всіх портів, яка була до війни, неможливо порівняти з тією, яку ми маємо зараз. Добре, що «морський коридор» почав працювати. Це зменшило тиск на залізницю та на дороги. Але ми все ще не вийшли на ті показники, які мали до повномасштабного вторгнення», — підкреслив урядовець.

Читайте також: У травні Україна експортувала морем близько 6 млн тонн агропродукції.

За його словами, зараз Євросоюз продовжує допомагати Україні у розвитку транспортної інфраструктури, з огляду на довгострокову перспективу та на включення України у мапу розвитку Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

«Те, що українські транспортні шляхи включені до карти TEN-T, є для нас дуже важливим. Ми бачимо, що ЄС вже зараз думає про взаємопоєднання України з усіма європейськими транспортними мережами. У тому, що стосується «коридорів солідарності», ми бачимо, що все, що було розпочато після повномасштабного вторгнення, було дуже ефективним, та залишається ефективним зараз», — зазначив Сергій Деркач.

Як приклад він навів дунайські порти, які продовжують активно працювати, — у шість разів більш інтенсивно, ніж до початку війни. Аналогічна ситуація і щодо більшості автомобільних пунктів перетину кордону. 

Урядовець наголосив, що наразі міністерство опрацьовує стратегію розвитку сухопутних пунктів перетину кордонів, особливо для забезпечення більшої спроможності «коридорів солідарності».

«Станом на сьогодні ми маємо 40 автомобільних пунктів перетину кордону, хочемо збільшити їх кількість та спроможність. Наприкінці наша мета — мати вільний рух товарів в Україну та з України з використанням всіх транспортних рішень, — морем, внутрішніми водними шляхами, залізницею, автомобільним транспортом. Україна просувається з цим кожного дня. Завдяки Єврокомісії, ми маємо можливість фінансувати проєкти та здійснювати стратегічне планування. Найбільш важливим є те, що це спільні плани, і ми маємо абсолютно спільне з ЄС розуміння пріоритетів розвитку транспортних шляхів», — резюмував заступник міністра.

Раніше USM повідомляв, що економічний ефект від «коридорів солідарності» сягнув 125 млрд євро.



Стрічка новин
Наш Telegram канал