Кораблю США відмовили у заході в порт на Соломонових островах
Соломонові острови відмовили у заході до порту катеру берегової охорони США, який базується на острові Гуам.
Відмова американському катеру у заході до порту може свідчити про те, що країна Океанії прагне розірвати зв’язки з США на користь Китаю, повідомляє Stars and Stripes.
Катер USCG Oliver Henry, який базується на Гуамі, мав здійснити звичайний захід у логістичний порт Гуадалканалу, розповіла лейтенант Крістін Кам, речниця 14-го району берегової охорони в Гонолулу.
«Уряд Соломонових Островів не відповів на запит уряду США про надання дипломатичного дозволу на дозаправку судна в Хоніарі, — повідомила Кам. — Відповідно, CGC Oliver Henry перенаправився до Папуа-Нової Гвінеї для дозаправки та забезпечення».
Під час Другої світової війни, Острови були хабом для великої кампанії Антигітлерівської коаліції, коли морська піхота США висадилася на Гуадалканалі в серпні 1942 року. За десятиліття після закінчення війни американська увага відійшла від острівної держави. Вже 1993 року США закрили своє посольство в Хоніарі.
У 2019 році Соломонові Острови змінили свої дипломатичні орієнтири з Тайваню на Пекін, після багаторічного тиску з боку Китаю.
У березні у мережі з’явився проєкт угоди про безпеку між двома країнами, який начебто дозволяв заходи китайських військових кораблів до портів на островах, та про надання поліцейської допомоги Китаю. Інформацію про те, що КНР може розмістити на островах військову базу, заперечують офіційні особи обох країн.