Конгресмени США вимагають від Meta, Amazon і Microsoft звіту щодо безпеки підводних кабелів

Американські конгресмени вимагають від техногігантів пояснень щодо безпеки підводних інтернет-кабелів.
Про це повідомляє Reuters.
Троє республіканців з Палати представників США у понеділок звернулися до генеральних директорів Alphabet, Meta (материнської компанії Facebook), Amazon і Microsoft із запитанням, чи вжили компанії достатніх заходів для захисту підводних телекомунікаційних кабелів на тлі зростаючих загроз національній безпеці.
У Вашингтоні зростає занепокоєння щодо мережі з понад 400 підводних кабелів, які забезпечують 99% міжнародного інтернет-трафіку, а також щодо потенційних загроз з боку Китаю та Росії.
У листі, підписаному конгресменом Джоном Муленаром (головою підкомітету з питань Китаю), а також Карлосом Хіменесом і Кітом Селфом (головами інших підкомітетів), висловлюється стурбованість тим, що компанії, пов’язані з Китаєм — зокрема SBSS, Huawei Marine, China Telecom та China Unicom — продовжують обслуговувати кабельні системи, до яких мають пряме або опосередковане відношення американські техкомпанії.
У листі зазначається, що комітети досліджують, наскільки «ворожі іноземні сили» можуть намагатися, відкрито або приховано, отримати доступ до підводної кабельної інфраструктури у вразливих точках.
Від компаній вимагають надати до 8 серпня інформацію, чи відомо їм про будь-які підозри щодо втручання в апаратне забезпечення, перехоплення оптичного сигналу, несподіваних викривлень сигналу або інших аномалій під час ремонту чи обслуговування кабелів.
У листі також згадується, що зростає кількість доказів скоординованих ворожих дій з боку Китаю та Росії, спрямованих на підводну інфраструктуру у Балтійському морі, Індо-Тихоокеанському регіоні та інших стратегічних точках.
Раніше USM повідомляв, що Польща обмежить доступ до підводного кабелю в Балтійському морі.