Конфлікт в Егейському морі спалахнув між Туреччиною та Грецією
Туреччина відновила суперечку з Грецією щодо морських зон в Егейському морі.
У південно-східній частині Егейського моря 24 липня флотилія турецьких кораблів наблизилася до грецьких островів Кассос і Карпатос. Про це пише Kathimerini.
Причиною для загострення напруги стало нібито те, що італійське дослідницьке судно Ievoli Relume, яке проводить розвідку для будівництва підводних кабелів між Критом і Кіпром, «порушило континентальний шельф Туреччини».
Анкара звинувачує уряд Греції у тому, що нібито саме він дав дозвіл італьійському судну на дослідження у спірному регіоні. Турецький уряд висунув вимогу, аби італійське судно якомога швидше «покинуло територіальні води Туреччини».
Невдовзі Ievoli Relume припинило дослідження дна в регіоні. Афіни наполягають, що дослідження дна тривало трохи довше, ніж планувалося, і судно відпливло не через заяву Туреччини, а нібито тому, що основна робота в цей час була виконана.
Міністр закордонних справ Греції Георгос Герапетрітіс заявив, що турецько-лівійський меморандум, який стверджує, що ексклюзивні морські зони двох країн є суміжними, незважаючи на присутність між ними Греції та Єгипту, «є недійсним і незаконним». Міністр нагадав, що таку точку зору поділяють усі країни ЄС та Єгипет, з яким Греція розмежувала свої відповідні морські зони.
Як раніше писав USM, Греція планує розширити обмежену для судноплавства «заповідну зону» в Середземному морі. МЗС Туреччини звинуватило Грецію у «використанні екологічних питань для впливу на геополітичну ситуацію».