Колектив Білгород-Дністровського порту може залишитися без зарплати
Трудовий колектив ДП «БДМТП» може залишитися без зарплати через конфлікт підприємства з обласною податковою службою.
Конфлікт розпочався 26 червня, коли директор порту Оксана Кіктенко отримала повідомлення з банку про примусове списання 848 тис. грн з рахунків підприємства.
Про це Кіктенко розповіла в інтерв’ю «Юг.Тoday».
Виявилося, що співробітник податкової служби Одеської області самостійно прийшов до банку з якимось платіжним документом і зняв ці гроші, які призначалися для зарплат працівників порту.
Внаслідок дій податкової служби, порт втратив практично всю суму зарплати за червень.
Спочатку у відомстві відмовлялися будь-що коментувати, але потім з’ясувалося, що податківці надали банку платіжне повідомлення із зазначенням деякого рішення податкової адміністрації від 2018 року. На підставі цього рішення у підприємства примусово вилучили кошти.
За словами директора порту, податківці порушили кілька законодавчих норм:
- податкова зняла гроші на зарплати — ця стаття видатків захищена як у мирний час, так і в умовах воєнного стану (ці кошти не можна вилучати навіть для погашення податкових боргів);
- у порту наразі триває процедура приватизації — під час неї, згідно з законом, зупиняється дія будь-яких примусових виконавчих документів (дії Одеської податкової прирівнюються до виконавчих процедур).
Білгород-Дністровський порт вже давно працює як «сухий порт», виконуючи функції логістичного центру. Водний напрямок для порту залишається закритим, і в таких умовах порт може заробляти гроші лише на зарплату колективу.
Наразі у підприємства залишається заборгованість у розмірі 11 млн грн зарплат. Останнім часом порт зміг виплатити працівникам 9 млн грн. Тепер, після дій податкової служби, портовики готові вийти на акцію протесту, розповіла Кіктенко.
Підприємство вже надіслало відповідні заяви до правоохоронних органів, Фонду державного майна та Одеської ОВА. Проте, вважає Оксана Кіктенко, податкова служба запустила механізм повернення боргів, оскільки відомство направило підприємству й інші боргові вимоги.
Також важливо, що новий власник порту, якого оберуть в ході процедури приватизації, має повністю погасити борги із зарплати та податків протягом 6 місяців після купівлі об’єкта. Тож податкова служба практично не має жодних ризиків, що після приватизації новий господар порту не виплатить борги перед бюджетом.
Нагадаємо, 14 червня аукціон з приватизації майнового комплексу ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» не відбувся через відсутність учасників. Це вже третя спроба приватизації підприємства.
Раніше USM повідомляв, що порту потрібні інвестиції та модернізація для запуску повноцінної роботи. Це можливо лише завдяки залученню приватного інвестора.