Казахстан скоротить транзит нафти через Росію на 80%

Казахстан скоротить транзит нафти через Росію на 80%


Казахстан може різко збільшити експорт сирої нафти з турецького порту Джейхан в обхід Росії.

Про це 25 листопада заявив міністр енергетики Казахстану Алмасадам Саткалієв, повідомляє Reuters.

Збільшення експорту нафти з Казахстану в обхід РФ призведе до скорочення більш ніж 80% потоків, які зараз надходять через Росію.

Експорт через трубопровід Баку-Тбілісі-Джейхан (BTC) може зрости з нинішніх 1,5 млн тонн на рік до 20 млн тонн, оскільки країна збільшить видобуток. Точних часових рамок Саткалієв не назвав.

«Зацікавленість у розвитку та поступовому збільшенні обсягів поставок казахстанської нафти в цьому напрямку є як з нашого боку, так і з боку азербайджанських партнерів», – сказав він у парламенті.

Казахстан відправляє сиру нафту танкерами через Каспійське море на експорт через BTC, який проходить через Азербайджан, Грузію та Туреччину. За словами міністра, цьогоріч Казахстан експортуватиме 68,8 млн тонн нафти, у тому числі 55,4 млн тонн по трубопроводу Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) до російського чорноморського порту Новоросійськ. Він також переправить 8,6 млн тонн по трубопроводу Атирау-Самара також через Росію, 3,6 млн тонн через Каспійське море і 1,1 млн тонн – трубопроводом до Китаю.

Казахстан очікує видобути 88,4 млн тонн нафти в цьому році, що нижче початкового плану в понад 90 млн тонн, що відображає технічне обслуговування великих нафтових родовищ і зобов’язання Казахстану скоротити видобуток ОПЕК+. Це означає приблизно 1,82 млн барелів на день, виходячи зі співвідношення 7,5 барелів на тонну. Казахський експорт становить понад 1% світових поставок. Починаючи з 2026 року, країна планує видобувати понад 100 млн тонн нафти на рік.

Фото: Термінал КТК у Новоросійську, РФ.

Раніше USM повідомляв, що Казахстан купує танкери для транспортування нафти в обхід росії.